Fascinace: Nejlépe placené celebrity pod 30

2
1803

Ve věku, kdy drtivá většina lidí teprve hledá své místo v životě, tito zpěváci, herci a sportovci už dokázali vydělat miliony dolarů. Nestalo se tak prověřenou metodou dlouhých desetiletí opatrného investování nebo rozvíjení vlastního podnikání. Za úspěchem těchto mladých lidí totiž stojí hektické roky tvrdé práce a zdokonalování talentu, kolotoče konkurzů, vystoupení i dřina v posilovně…

Lady Gaga (25) – 90 milionů dolarů

Šokovat a vybočovat z řady se někdy vyplatí. Své by vám o tom mohla vyprávět opěvovaná i nenáviděná zpěvačka Lady Gaga, která s 90 miliony dolarů bezkonkurenčně kraluje celému žebříčku. Celosvětové turné a miliony prodaných desek působí jako magnet na zámožné sponzory, jmenujme například Polaroid či Virgin Mobile. A peníze proudí i z dalších “vedlejších” zdrojů – jeden ruský miliardář údajně zaplatil milion dolarů za to, že se mohl objevit v klipu k písni Alejando.

Justin Bieber (17) – 53 milionů dolarů

Nejmladším článkem žebříčku je teprve sedmnáctiletý zpěvák Justin Bieber, který během své strmé cesty vzhůru v uplynulých 12 měsících dokázal vydělat 53 milionů dolarů. Vstupenky na jeho koncerty dokážou vydělat i 600 000 dolarů za jedinou noc a videoklip Baby vytvořil na YouTube nový rekord – zhlédlo ho již víc než 570 milionů lidí.

LeBron James (26) – 48 milionů dolarů

Basketbalistova reputace utrpěla loňského léta velkou ránu, když LeBron oznámil, že z Cleveland Cavaliers odchází do Miami Heat. I přes počáteční rozpaky je však jeho dres stále tím nejprodávanějším ze všech a ve spolupráci s Nike dokonce tvoří basketbalovou obuv.

Roger Federer (29) – 47 milionů dolarů

I když na kurtu už možná nepodává tak přesvědčivé výkony jako dřív, své finance Roger stále pevně drží ve svých rukou a i ty největší tenisové rivaly nechává daleko za sebou. Smlouvy s takovými giganty, jako jsou Nike, Rolex, Wilson či Gillette, Federerovi vynesly čtvrté místo.

Taylor Swift (21) – 45 milionů dolarů

Zpěvačka postavila svůj business na směsici country a popu a dobře udělala. Její poslední album Speak Now bylo trojnásobně platinové už po pár měsících od jeho říjnového vydání. Taylor neúnavně objíždí koncerty, které vydělávají až 750 000 dolarů za noc.

Katy Perry (26) – 44 milionů dolarů

O tom, že zpěv může být velmi lukrativním oborem, nás přesvědčuje i šestadvacetiletá Katy Perry, která se vedle pilného vydělávání 44 milionů dolarů v hodnoceném roce stihla i vdát. Zároveň se stala tváří značky Adidas a poslala do světa svůj vlastní parfém.

Cristiano Ronaldo (26) – 38 milionů dolarů

Hvězda Realu Madrid k rozšiřování své slávy chytře používá sociální sítě. Může se pochlubit více než 29 miliony fanoušků na Facebooku a třemi miliony na Twitteru. To z něho dělá ještě atraktivnější postavu pro sponzory, jako jsou Nike či Castrol.

Beyoncé Knowles (29) – 35 milionů dolarů

Beyoncé se v každoročním žebříčku umístila nezvykle nízko, což Forbes připisuje skutečnosti, že během uplynulých 24 měsíců neměla turné a nevydala ani žádné nové album. Podnikatelsky aktivní zpěvačka nicméně těžila mimo jiné z prodeje vlastní kolekce oblečení a spolupráce s kosmetickým gigantem L’Oréal.

Lionel Messi (23) – 32 milionů

Messi je aktuálně mnohými považován za nejlepšího fotbalistu světa a v uplynulých dvou sezónách byl zvolen hráčem roku. Když právě neběhá s míčem po hřišti, rozšiřuje již takhle pěknou řádku svých sponzorů. Vyhlédl si ho Adidas, Pepsi i Dolce&Gabbana.

Rafael Nadal (25) – 31 milionů dolarů

Nadal se po zářijovém vítězství na US Open stal nejmladším hráčem v historii tenisu, který dokázal zvítězit ve všech čtyřech grandslamových turnajích. A vedle nemalých zisků z hojných výher na kurtech si vydělává i smlouvami s Bacardi, Giorgio Armani, Nike či Kia Motor.

Další pořadí:

  • Rihanna (23) 29 milionů dolarů
  • Dwight Howard (25) 28 milionů dolarů
  • Dwyane Wade (29) 26 milionů dolarů
  • Carmelo Anthony (27) 25 milionů dolarů
  • Maria Sharapova (24) 24 milionů dolarů
  • Miley Cyrus (18) – 15 milionů dolarů
  • Kristen Stewart (21) 20 milionů dolarů
  • Robert Pattinson (25) 20 milionů dolarů
  • Carrie Underwood (28) 15 milionů dolarů
  • Lil’ Wayne (28) 15 milionů dolarů

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here