Fascinace: Mansory Bugatti Veyron, auto ze zlata a karbonu.

0
1485

Supersportovní luxusní vůz Bugatti Veyron je výjimečný sám o sobě. Díky svým parametrům se chlubí označením nejrychlejší auto na světě. Nyní se může pochlubit i úžasným, skutečně velmi povedeným tuningem. Jaký automobil to bude, prozrazuje už sám název. Představujeme Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero d´Oro.

Tajemný krasavec vznikl z edice Mansory Linea Vincero, který byl představen na jaře minulého roku na ženevském autosalónu. Jak je známo, v Mansory se nebojí nikdo ničeho, proto už u Mansory Linea Vincero nezůstali pouze u úprav designu, ale zvýšili i výkon motoru, a to dokonce o 108 koní. Jeho zrychlení z 0 na 100 km/hod se dosáhlo za pohádkové 2 sekundy. O rok později v plném proudu horkého léta tedy Mansory nemohl nepřipravit další, ještě povedenější kousek.

Na zbrusu novém modelu d´Oro na první pohled zaujme jednoznačně kombinace barev. Dominuje zde černá se zlatými doplňky. Ryze luxusní kombinace barev musí učarovat každému. Celá karoserie je vyrobena z tmavého karbonu. Kola, chladič, zpětná zrcátka a další detaily jsou laděny do zlatého laku, kterého je docíleno kombinací uhlíkových vláken a mědi.

Tuto exkluzivní kombinaci barev najdete i v interiéru. Pro maximální pohodlí při divoké sportovní jízdě je připravena černá reliéfovaná kůže se zlatými doplňky. Na dalších částech interiéru se také rozhodně nešetřilo. Řada detailů na palubní desce, středové konzoli a výplní dveří není ochuzena o úžasný materiál karbon. Vnitřek je osvětlený pomocí Led diod, stejně jako je tomu u denního svícení, které je navrženo v elegantní rovné linii.

Krásou se někdy možná maskují drobné nedostatky, které nejsou vidět na první pohled. O tom ale v tomto případě rozhodně nemůže být řeč. Vnější krásu karoserie a interiéru ještě umocňuje nezkrotný ďábel, který je ukryt pod kapotou. Naleznete zde šestnáctiválec o objemu osm litrů. Z Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero d´Oro vymáčknete až 827 kW (1124 koní). Točivý moment se pak dostane až na 1310 Nm. Komponenty, které nejrychlejší auto na světě nesmí postrádat, jsou mohutné přítlakové křídlo a také o nic méně výrazný difuzor.

Další částí, která už ale skutečně jen dotváří image superauta, je stylové V (Vincero). Tuto identifikaci naleznete na ráfcích kol, klikách všech dveří, okenních lištách, zrcátkách a na uzávěru palivové nádrže. Samozřejmostí je také na masce chladiče, kde je pojata honosnou stylizovanou formou.

Toto auto je skutečně dokonalým spojením krásy, rychlosti a stylu. Kdo by si nepřál projíždět se takovým vozem ať už po závodních okruzích nebo alespoň po německých dálnicích. Avšak i ten nejdokonalejší vůz má vždy nějaké slabé stránky, a tak je tomu i u Mansory Bugatti Veyron Linea Vincero d´Oro. Zřejmě jediným obrovským negativem na tomto úžasném modelu je fakt, že se nedočká žádné kopie. Kdo se v něm sveze, bude tedy obrovský šťastlivec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here