Zlatý mobil Porsche Design P´9522

0
1793

Mobilní telefon Porsche Design P´9522 vznikl již v roce 2008 a je to bratr o rok staršího véčka Porsche Design P´9521. V roce 2010 se dočkal černočerné úpravy a nyní přichází ve zlatém kabátě. Porsche Design P´9522 se může pochlubit dvěma oceněními za skvělý design. V roce 2009 dostal ocenění na 59. Good Design Award a nejvyšší vyznamenání získal v roce 2010 na iF Product Design Award.

Porsche Design existuje již od roku 2003 a vyrábí vše, co by mohl potřebovat náročný řidič rychlého Porsche. V jejich nabídce naleznete designová zavazadla, brýle, propisky, oblečení, hodinky, ale Porsche designuje i kuchyně a drobné doplňky do domácnosti. S elektronikou si začal pohrávat až v roce 2007, kdy představil již zmiňované véčko Porsche Design P´9521.

Nejnovější model Porsche Design P´9522 má všechny skvělé vlastnosti jeho předchůdců a navíc je ve zlatém provedení, což dodává notnou dávku elegance a exkluzivity. Tento mobilní telefon má také zachovat původní nadčasovost myšlenky Ferdinanda Alexandra Porsche, který má na svědomí model automobilu Porsche 911.

Limitovaný model tohoto mobilního telefonu je vyrobený z hliníku a zdobí ho černé minerální sklo a vrstva 18karátového zlata. Označení jedinečnosti naleznete na boční i zadní straně telefonu. Další skvělou osobitou vychytávkou je senzor, který snímá otisky vašich prstů. Takto funguje i bezpečnostní pin. Místo klapání číslic si mobil pouze ověří váš otisk a pozná, zda se jedná o skutečného majitele. Žádný zloděj proti vám nemá šanci.

Těšit se můžete na moderní GPS navigaci, 5megapixelový fotoaparát s pomocnou LED diodou v blesku a digitálním zoomem i pro natáčení. Užívat si také můžete Wifi a Bluetooth. Audio přehrávač podporuje klasické formáty, na které jsme zvyklí a ukládat soubory můžete do paměti telefonu nebo do externí paměti na microSD kartu.

Samozřejmostí je organizátor, stopky, budík, kalkulačka, nahrávání audia, převodník měn, nebo webový prohlížeč. V pohotovostním režimu telefon vydrží až 300 hodin, délka hovoru je možná až 240 minut.

Hmotnost telefonu není vysoká, pouze 115 gramů. Jeho rozměry jsou 112x49x12 mm. Nejvíc vás jistě zaujme velký širokoúhlý display 2,8 palců s rozlišením 400×240 pixelů. K dispozici je ale také klasická klávesnice, tu oceníte především při psaní sms.

Pokud se vám tento Porsche mobil zalíbil, můžete si pořídit i jednoduší verzi v černém provedení. U nás je k dostání do 20 000 korun.

Závěrem není co dodat, snad jen se slovy Porsche Design můžeme konstatovat, že tento mobil je „absolutně funkční“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here