Fascinace: Luxusní telefon Ulysse Nardin Chairman

0
1361

Ulysse Nardin Chairman je nádherý luxusní mobilní telefon, který paradoxně zaujme především svým vzhledem. U některých luxusních mobilních telefonů jsme někdy bohužel svědky drtivé porážky kvality kvantitou, což se povedlo designerům a konstruktérům zmíněného komunikátoru odstranit. Mobilní telefon je jednoduše řečeno ztělesním účelného luxusu, což je v dnešní době velmi ojedinělá záležitost. Chairman se může pochlubit 3,2 palcovým kapacitním displayem (display technologicky podobný tomu, co má iPhone), čtečkou otisků prstů pro zajištění bezpečné funkce, 8 Mpx fotoaparátem a dalšími parádičkami, které vám žádný low-end neposkytne. Avšak display, snímač otisků prstů – to už není v dnešní době žádný průlom vyvolávající WoW efekt. Na to výrobce také myslel a proto komunikátor Chairman vybavil něčím, co jmenovaný efekt s velkou pravděpodobností vyvolá.

Ulysse Nardin na svém komunikátoru použil patentovanou technologii Ulysse Nardin Rotor, kterou zajišťuje pomocí mechanického otáčení rotoru na zadní straně. Díky tomu by měl mobilní telefon vydržet 8 hodin hovoru a  30 dní v pohotovostním režimu (jako že jen tak leží v kapse). Jako operační systém zde slouží již dokonale známý Android, který se během své existence stal velkým konkurentem iPhone OS či dokonce Windows Mobile.

Pokud vás zajímá cena tohoto modelu – bez protahování – jedná se o 50 000 dolarů. To je hezká suma. Ulysse Nardin se však rozhodl ještě více podtrhnout slovo luxus a vyrobil diamantovou edici tohoto přístroje. Každý asi poznal, že Chairman bude někde vyložený diamanty. V šasi z bílého 18karátového zlata najdeme přesně 2 000 ručně vsazených diamantů, z čehož také vyplývá celková cena, která činí 129 000 dolarů.

Obě varianty mobilního telefonu Chairman jsou velmi zajímavé – ať už technologicky, tak i cenově. Nyní je pouze na vás, jestli při příští koupi zvolíte obyčejný telefon a nebo Telefon s velkým T.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here