Cartier na Pražském hradě: Výstava The Power of Style

0
1467

Začátek výstavy Cartier, o které se dlouho mluví, hodně píše a hodně se očekává, proběhl už včera. Pokud se vám již nepodařilo sehnat lístek na první otevírací den, vězte, že máte ještě šanci přesvědčit se na vlastní oči, proč se Cartier říká „Klenotník králů, král klenotníků.“ Výstava totiž trvá od 9. července až do 17. října 2010.

O firmě Cartier i její historii jsme vás informovali v roce 2007, kdy se slavnostně otevřela nová prodejna v Pařížské. Po třech letech se Cartier dostává na Hrad. To aby ukázal nejen šperky ze své dílny, ale aby se podělil i o svou historii, inspiraci a know-how.

Připravovaná výstava nás nechá nahlédnout pod pokličku královského klenotníka. Představí více než 350 šperků, z nichž některé kousky dosud nebyly k vidění. Nabídne inspiraci i odpovědi na otázku, jak dané šperky a hodinky vznikaly – za jakých okolností, pro jakou zakázku a především nám odpoví na otázku, kde klenotníci brali nové nápady, co je ovlivňovalo, inspirovalo a co pro ně znamenalo pojetí krásy a kvality.

Organizátoři tak slibují fascinující archivní materiály a biografie známých majitelů Cartier šperků a hodinek, mezi něž patřila milionářka Daisy Fellowes, Gloria Swanson, Mahárádži nebo anglický král Eduard VII.

Stejná výstava proběhla již v metropolích jako New York, Londýn, Paříž, Berlín, ze vzdálenějších destinací to bylo Tokio, Moskva, Peking. Nyní možnost vidět originální výtvory Cartier napříč světem a minulostí mají i lidé v Čechách.

„Výstavy Cartier pořádané výše uvedenými prestižními kulturními institucemi byly velmi úspěšné a jsem nesmírně hrdý, že mohu spolupracovat s Pražským hradem, a umožnit tak občanům České republiky a návštěvníkům největšího hradního komplexu na světě obdivovat více než 350 výtvorů odrážejících vývoj stylu a know-how značky Cartier,” říká Pierre Rainero, ředitel Cartier Heritage.

A co že konečně stojí za takovým úspěchem nejen těchto výstav, ale hlavně značky Cartier? Nadčasovost. Originalita. Zobrazení doby. Cartier slaví 160 let existence a každému období odpovídají i šperky – výrobci se nechali inspirovat životem samým, tehdejším životním stylem, uměleckými směry od literatury po malířství a částečně i poptávkou a módou, zároveň si však vždy zachovali originalitu spojenou s nadčasovou krásou a puncem kvality.

Šperky Cartier vyjdou na desetitisíce, hodinky se pohybují ve stovkách tisíc korun. Cartier je životní styl. Cartier je fascinující, nadčasová krása.

Chcete-li se do světa Cartier a nadčasového stylu podívat i vy, do 17. října máte možnost sehnat vstupensky přes portál TicketPro. Pro velký zájem budou účastníci do areálu vpouštěni každých 15 minut, cena za osobu je 325 Kč ve všední den (o víkendu 375 Kč).

Vítejte ve světě Cartier. Ve světě krále klenotníků!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here