Fascinace: Luxusní katarský resort na vodní hladině

0
1578

Neuvěřitelný projekt Ambitious 1000 bude rozdělen na dvě sekce, z nichž jedna bude stát klasicky na zemi a druhou bude nadnášet vodní hladina. Součástí mají být čtyři napůl potopené hotely, každý se 75 luxusními pokoji, jež byly inspirovány designem superjachet. Rozhodně zde nebudou chybět mořské motivy, kterým bude dominovat výhled na podvodní svět z každého pokoje.

Ještě lákavěji se nám však jeví na 80 samostatných plovoucích apartmánů ve tvaru, který připomíná medúzu. Každý takový apartmán ubytuje až 6 hostů a na jeho 5 poschodích, spojených točitým schodištěm, najde místo relaxační pokoj, ložnice s koupelnami, kuchyň, pokoj pro hosty i unikátní podvodní prostor pro ty nejvíce fascinující pohledy na mořské živočichy.

Celý resort se bude rozprostírat u pobřeží v délce asi jednoho kilometru. Hosté se v něm mohou pohybovat buď pěšky po plovoucí promenádě, nebo využijí 20metrových přepravních jachet. Cesta k panoramatické restauraci, hlavní podmořské pozorovatelně nebo muzeu bude tedy vždy otevřena.

“Celé to vypadá jako velké podmořské zvíře, které se jakoby protahuje z pevniny do moře až kilometr na obzor, a to díky dvěma dlouhým, širokým pažím,” popsal resort jeho autor a zároveň majitel architektonického studia Giancarlo Zema.

Konečný termín dokončení megalomanského projektu prozatím nebyl zveřejněn, již teď je však jisté, že do výstavby Ambitious 1000 bude potřeba investovat 500 milionů dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here