Rolex: Ozdoby zápěstí pro rok 2011

0
1612

Modely pro letošní rok byly představeny na show Basel World 2011. A hned pět nových modelů přibylo do vitrín nejluxusnějších butiků i historických záznamů – všechny nové přírustky totiž patří do kolekce neodmyslitelně spjaté s korunkou Rolex. Kolekci Rolex Oyster tedy byl do žil vpumpován nový proud života!

Pro tvorbu kolekce bylo použito nových materiálů jako například Everose Rolesor, jenž je kombinací ocele 904L a 18 karátového zlata. Další novinkou jsou u některých modelů zvětšená pouzdra a koncentrace na dámskou část populace, která si zde přijde také na své!

Rolex Oyster Perpetual Explorer II

První model, jasný favorit pro novináře i návštěvníky výstavy, byl Oyster Perpetual Explorer II. Vlny nekončících spekulací vášnivých sběratelů se utišily přesně 40 let od zveřejnění historicky prvního modelu Oyster Perpetual Explorer. Tyto světově nejčastěji napodobované a nepřehlédnutelné ozdoby zápěstí zrobustněly na 42 milimetrů a o jejich chod se stará kalibr 3187.

Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master II

Druhý model Yacht-Master II, určený nejen pro jachtařské nadšence, vychází z předchozího modelu uveřejněného v roce 2007. O přesný tik-tak se stará prověřený strojek 4160, jehož vývoj prý trval přes 35 tisíc hodin! Hlavní změnou u tohoto modelu je použití materiálu Everose Rolesor.

Rolex Oyster Perpetual Cosmograph Daytona

Novými materiály byl taktéž obohacen legendární chronograf Daytona. Everose se pojí na pevnou keramickou lunetu a jako klíště se jich drží kožený řemínek. Na oko vábně působící číselník je možné dostat v barvě slonoviny nebo čokolády.

Rolex Oyster Perpetual Datejust Special Edition

A přichází zmiňované chlouby i pro čistě dámská zápěstí. Prvním je Datejust Lady s podtextem “Special Edition”, jelikož se jedná o první model s 34 milimetrovým pouzdrem z 18kt zlata Everose. Sympatický motiv perleťového ciferníku a luneta s dvanácti brilianty je skutečně luxusní, co říkáte?

Rolex Oyster Perpetual Datejust Lady

Přehled uzavírá Datejust Lady s 26 milimetry průměru, na nichž se však vmáčklo 46 diamantů! Zlatou lunetu navíc zdobí skutečně dostatečné množství briliantů.

Do dlouhé a úspěchy přeplněné historie Rolex byly i letos vetkány nové nitky. Pouze na vás nyní záleží, po kterých z památných “hodinek” sáhnete… Přejeme šťastnou ruku, jež bude s novou ozdobou ještě štastnější!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here