Zakázkové vozy Ferrari: Unikátní supersporty na míru

3
1461
Ačkoliv to může být jen stěží uvěřitelné, existující motoristické klenoty pod značkou Ferrari jsou některým řidičům zkrátka málo. Chtějí víc. Něco exklusivního, výjimečného. Něco, za co budou ochotni zaplatit astronomické sumy. Pro některé náročné (a pochopitelně movité) klienty je unikátní kus vzpínajícího se koně tou jedinou možnou satisfakcí, jak ukojit touhu po automobilové individualitě! Ferrari vyslyšelo početné prosby a neponechává ani špetku prostoru náhodě!
První významnou vlaštovkou začínající éry osobitých úprav již existujících vozů Ferrari byl počin legendárního Pininfarina, který na bázi Ferrari Enza postavil úchvatný model Ferrari P4/5. Vyroben byl jediný kus! Dost však bylo kosmetických zásahů zvenčí! Ferrari rozjíždí svůj vlastní projekt! Pasuje vás do role mistra Michelangela, abyste sami vytesali svého osobitého Davida. Role Ferrari v tomto tvůrčím procesu je více než jasná. Je zatraceně schopným dlátem!
Ptáte se, jak něco takového bude probíhat? Pokud máte jasnou a konkrétní představu svého budoucího čtyřkolého miláčka a držíte v mysli vizi jeho sexy charisma a všech těch smyslných křivek, pak velmi jednoduše a prostě. Z čistokrevného rodokmenu již žijících potomků Ferrari zvolíte svého favorita, do jehož genetického materiálu implantujete prvky své vlastní DNA. Skeleton originálních modelů obalíte inovativní muskulaturou dle svého gusta a jedinečný hřebec Ferrari je připraven vyhrát asfaltové dostihy. S nevšedním designem, který možná nebude zbožňovat celý svět. Ale vy, jakožto tvůrce, z něj nadšením nebudete ani spát!
Rozumíte? Jediný vyrobený kus na planetě pokorně odpočívá na podlaze vaší garáže, čekajíc než jej osedláte. Žádný motoristický pořad, žádná titulní strana vyhlášeného magazínu, žádné špionážní snímky. Žádný veřejný zdroj, který by byl pramenem endorfinů všech motoristických fanoušků! Jen vy máte možnost kochat se jeho křivkami a osobitostí každý den až do sytosti. Všichni ostatní musí žádat vyšší síly, aby měli to štěstí vidět vás krátce se mihnout ve zpětném zrcátku (než je svižně objedete) a mohli s otevřenou pusou nesouvisle odvětit spolujezdci: „Bože, viděl jsi už někdy něco takového?“
Ferrari má jen několik skromných podmínek, aby se takový sen stal skutečností: šasi, motor a airbagy zůstávají neměnným rukopisem toho daného modelu, zatímco zbytek je zcela ponechán vaší zdivočelé představivosti. Samozřejmě si s sebou nezapomeňte přibalit štůsek několika bankovek, které se v součtu stanou ekvivalentem šeku v minimální výši necelých 50 milionů korun. Inu, Ferrari evidentně zná cenu výjimečnosti!
Po projektu Ferrari 612 Scaglietti One-to-One, ve kterém továrna v Maranellu umožňuje zákazníkům dotáhnout individualitu tohoto vozu k obrazu svému (viz wallpaper galerie) je chystaný veleprojekt zakázkových Ferrari zvučnou hudbou budoucnosti. Nová dimenze sportovních automobilů je takřka na spadnutí.

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobré poledne Iveto,

    jako reakci na vaši připomínku jsem všechna přiložená videa znovu zkusil přehrát a jsou v pořádku. Je však možné, že nějaké komplikace způsobil váš internetový prohlížeč nebo chybí nějaké kodeky. Zkuste prosím jiný prohlížeč, nainstalujte kodeky (pokud otevřete jakékoliv video, najdete zde odkaz pro jejich stažení a následnou instalaci) a nebo využijte jedinečnou možnost stáhnout si videa do svého PC. Snad vám výše zmíněné bude ku pomoci. Přeji úspěšné přehrávání a příjemný zbytek dne. Michal Kreslík, redakce Dreamlife

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here