Zannetti: Ručně vyráběné krásky z Itálie

0
1635

Mnoho z nás obdivovatelů hodinek má povědomí o známých a světově úspěšných značkách s velkou roční produkcí. I my o nich píšeme a snažíme se vám je přiblížit. Dnes si však vychutnejte kouzlo firmy Zannetti, italské manufaktury s omezenými edicemi, která si podmaní vaše city naprosto neobyčejnými designérskými prvky a umem, se kterým jsou každé jejich hodinky sestaveny.

Je to pouhých 25 let, kdy v roce 1982 Riccardo Zannetti začal svou pouť za novým pojetím hodinek, poháněnou jeho vášní k tomuto odvětví. V produkci Zannetti vidíme nejenom jeho práci, ale i vliv syna Maria Zannetti, který je profesorem designu a svými návrhy dává všem modelům neobyčejný vzhled. Mise a vize společnosti je jasná: být stále nezávislým výrobcem hodinek, kde se originalita snoubí s funkčností. U jiných výrobců můžete vidět číselníky, pouzdra, či design hodinek vytvářený na počítači. Zannetti však nabízí něco zcela jiného, nabízí umělecká díla ze kterých dýchá duše, vetknutá pečlivou a precizní ruční výrobou od prvního návrhu až po konečné sestavení.
Firma zůstává věrná zemi svého původu, a tak si můžeme všimnout silných kulturních vlivů slunné Itálie na celou produkci. Při výrobě je využíváno nejedné speciální techniky zdobení a úpravy hodinek, která okouzlí každého sběratele. Římané měli ve zvyku zdobit cesty, stěny či desky stolů mozaikou. Zanedlouho se vyvinula mikro mozaika, která zaručovala mnohem delší životnost. Tato technika však postupně zanikla, až v 18. století vymizela úplně. Zannetti se k této tradici vrací, a tak se na jejich číselnících můžete kochat krásnými obrazci, které tvoří stovky drahých kamenů, každý o rozměrech desetiny milimetru.
Další technika je rytectví, které v podání Zanetti dává každému modelu jedinečnou tvář a charakter. Typické římské motivy z počátku prvního tisíciletí dodávají exkluzivitu spojenou s výjimečností, neboť neexistuje žádný další italský výrobce schopný se jenom přiblížit této úrovni zpracování. Nezapomeňme ani na krásné miniatury, které mají kořeny ve třetím století a vytváří se postupným překreslováním již nanesených vrstev.
Z kolekce stojí za pozornost model Repeater, z jehož názvu snadno odvodíme funkci gongu. Tato velice náročná komplikace byla poprvé použita již v roce 1784 a mezi ostatními komplikacemi jako je chronograf, tourbillon a podobně je často přehlížena, přestože je jednou z nejnáročnějších na sestavení. Pomocí tlačítka spustíte gong uvnitř pouzdra manuálně, nebo vám jej mechanismus každých pět minut rozezní sám. Hodinky jsou z 18 karátového růžového zlata s výškou 15 mm a průměrem 44 mm, takže si můžete být jisti, že nezůstanou bez povšimnutí. Vnější úprava zanechá bez dechu každého, jehož oči na ní spočinou. Kompletně ručně ryté pouzdro, číselník zdobený drahokamy, aligátoří kůže..
Gladiator je jednak jméno modelu hodinek Zannetti, tak slovem, při jehož vyslovení máte husí kůži po celém těle. Tento název je synonymem rozeného bojovníka, který preferuje spoléhat se spíše na svoji vlastní sílu, než přistoupit na kompromis. Přesně takový dojem model Gladiator evokuje, se svou strohou krásou a charakterem, reprezentovaným nápisem po obvodu číselníku: Veni Vidi Vici Caesar!
Pokud toužíte po něčem trochu odlišném, ale přesto vyjímečném, neměl by vám uniknout model s názvem Brain orgy. Filosofie tohoto extravagantního kousku je jednoduchá – hodinky stvořené pro lidi ve vážných postaveních, kteří se neberou až tak vážně. Ostatně, co jiného, než psychoanalitickou interpretaci erotických obrázků ve tvaru mozku ztvárněnou technikou miniatury po celém číselníku, byste od někoho takového čekali?
Vzhledem k tomu, že každý kus je originál, tak nelze stanovit přesnou cenu. Nezbývá nic jiného než se spojit s výrobcem a domluvit se na detailech vaší zakázky. Vše potřebné najdete na www.zannettiwatches.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here