Evropské miliardářky: Jak získaly a rozvíjely bohatství

0
1576

Liliane Bettencourt, Francie: 22,9 miliard dolarů

Díky svému otci Eugene Schuellerovi, který před lety založil kosmetickou firmu L’Oréal, je dnes Liliane Bettencourt nejbohatší ženou nejen Evropy, ale dokonce i celého světa! Liliane vede firmu už více než čtyři desetiletí a i po loňské smrti jejího manžela se nadále věnuje charitě pod záštitou své organizace Bettencourt Schueller Foundation, jež podporuje humanitární projekty ve Francii a rozvojových zemích. Více se dozvíte v našem článku Liliane Bettencourt a L´Oreál: Nejen továrna na krásu.

Susanne Klatten, Německo: 13,2 miliard dolarů

Padesátiprocentní podíl v německé farmaceustické a chemické společnosti Altana a zároveň část podniku BMW zdědila před několika lety Susanne Klatten – dcera Herberta Quandta. V roce 2006 Susanne prodala farmaceustickou divizi, což jí vyneslo 6 miliard dolarů.

Charlene de Carvalho-Heineken, Nizozemí: 7,3 miliardy dolarů

Před šesti lety získala 25% podíl v rodinné firmě i Charlene de Carvalho-Heineken. K tomuto jménu sice není třeba nic dodávat, nicméně pro všechny, kteří tomuto nápoji příliš neholdují, objasníme, že Heineken je jeden z největších světových pivovarnických firem. Když se právě nestará o chod pivovaru, věnuje se Charlene svým pěti dětem, nebo svým četným koníčkům, mezi něž patří například lyžování v oblíbeném centru St. Moritz a fotografování.

Antonia Johnson, Švédsko: 7 miliard dolarů

Pravnučka zakladatele obchodní společnosti Axel Johnson Group a absolventka univerzity ve Stockholmu nastoupila na místo svého otce už v roce 1982. Antonia Johnson od té doby ve své rodné zemi ovládá téměř vše – od energie přes telekomunikace až po prodej nemovitostí. A když jí vyjde čas, aktivně se angažuje v charitě pomáhající dětem, kterou založila švédská královna.

Johanna Quandt, Německo: 6 miliard dolarů

Sympatická stařenka sice vypadá jako kouzelná babička z pohádky, ale ve skutečnosti byla ještě před 11 lety členkou dozorčí rady německé automobilky BMW, z níž dodnes vlastní 17%. Proslýchá se, že to byla právě ona, která pomohla svému manželovi Herbertovi zachránit společnost, jež stála na pokraji bankrotu.

Elena Baturina, Rusko: 4,2 miliardy dolarů

Po krátké kariéře dělnice v továrně Elena vystudovala Institut managementu v Moskvě. Krátce na to se seznámila se svým současným manželem – moskevským starostou – a založila firmu vyrábějící nejprve pouze nábytek a nádobí a posléze i stavební materiály. Její firma zažalovala ruského redaktora časopisu Forbes za neshody ve článku z roku 2006 a překvapivě spor vyhrála.

Madeleine Schickedanz, Německo: 3,9 miliard dolarů

Dcera zakladatelů zásilkového obchodu Quelle nyní vlastní více než polovinu jeho akcií. Ze svého domova v St. Moritz posílá velké částky pro děti, které onemocněly rakovinou.

Jestliže vám štěstí příliš nepřálo a rodiče vám nemohli odkázat pohádkové jmění, nezoufejte a zkuste sami založit firmu, kterou po letech budete moct předat svým vlastním dětem jako úspěšný a prosperující podnik.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here