Věřte nevěřte: Tyto nápady že vydělaly miliony?

2
1503

Mnoho toho bylo na stránkách Dreamlife napsáno o vynikajících nápadech, které svým autorům přinesly pohádkové jmění. Ale věřte nebo ne, na počátku úspěchu může být i takový nápad, po jehož pronesení nahlas na vás možná bude velká část přítomných pohlížet skrz prsty. Nevzdávejte se a zkuste naslouchat svému instinktu, protože i ty s prominutím nejbanálnější a nejhloupější nápady se po výdělku prvního milionu budou jevit jako naprosto geniální… I když posuďte sami:

Milionová webová stránka

Vytvořte stránku s obrázkem z milionu pixelů. Každý pixel (podle vlastního výběru) pak prodejte za jeden dolar a nezapomeňte uvést účinnou větu „vlastněte i vy kousek internetové historie“. Jednoduchá cesta k získání milionu dolarů, nemyslíte? Za nápadem stojí mladý Angličan Alex Tew. Jedné letní noci v roce 2005 se sešitem v ruce přemýšlel, jak vydělat peníze na studia, a po pár hodinách a několika papírech zaplněnými různými malůvkami se vynořila myšlenka na unikátní projekt. Pořád se vám to zdá nesmyslné? Nyní jsou všechny pixely rozprodány a milionář Alex úspěšně navazuje prodejem limitované série plakátů.

http://milliondollarhomepage.com/index-orig.php

Sluneční brýle pro psy

Obejdete se ještě v létě bez svých slunečních brýlí? A vnímáte na sobě závistivé pohledy kolem procházejících psů? Na počátku firmy Doggles stál opět nápad, který vám může připadat jako špatný vtip. Po úspěšných začátcích společnost, dosud jako jediná na světě vyrábějící psí brýle, postupně rozšiřovala sortiment i distributory po celém světě. Dnes v jejich internetovém obchodě můžete svým mazlíčkům pořídit kromě brýlí i stylové oblečení na procházky, šperky do lepší společnosti, kosmetiku, klobouky i hračky. I takto se dá vydělat neuvěřitelné množství peněz!

http://doggles.com/

Balonky na autoanténu

Další neuvěřitelný a možná i trochu infantilní nápad: Představte si, že vyrábíte malé smějící se balónky na autoantény. Představte si, že je prodáváte online a to v takové míře, že vám vydělají miliony. Jason Wall si se svou megalomanskou fantazií dokázal představit úplně všechno a dnes jeho online obchod vydělává 2 miliony dolarů ročně. Stránka nabízí více než 50 různých designů včetně těch s logy klubů amerického fotbalu pro nejvěrnější fanoušky a firma Antenna Balls už své výrobky prodává i v amerických supermarketech.

http://antennaballs.com/

Dopis od Santa Clause

Byron Reese založil společnost SantaMail.org v roce 2001. Už o prvních Vánocích odeslal na 10 000 dopisů a náklad rok od roku vzrůstá. „Jako Santovi pomocníci mu pomáháme tisknout jeho dopisy, které potom posíláme na Severní Pól (na Aljašku), kde na ně Santa nalepí vánoční známku a rozesílá je dětem. (Po šestnáctém prosinci nás nechává rozesílat dopisy přímo z texaského Austinu, aby se k dětem dostaly včas.)“ Prostřednictvím pomocníků už svůj personalizovaný dopis dostalo čtvrt milionu dětí z celé Severní Ameriky. Reese přemýšlel, jak svůj obchod ještě rozšířit a výsledkem je, že si rodiče u Santy mohou objednávat už i narozeninová přání pro své ratolesti. Svůj první milion dolarů nápad vydělal už v roce 2005.

http://www.santamail.org/

2 KOMENTÁŘE

  1. Pěkný den, v tomto případě je to zřejmě opravdu náhoda, já Esquire nečtu 😉 Čerpala jsem z anglického zdroje, možná že se autoři Esquire inspirovali tamtéž… Pavla Hořínková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here