Speciality na Monaco Yacht Show 2008

0
1427
Ze začátku se podívejme na samotný způsob, jak se dostat na jachtu kotvící na moři. Člunem, řeknete si. Budete mít pravdu ve většině případů, ovšem najdou se i fajnšmekři, kteří rádi cestují se stylem. V tomto případě to znamená helikoptérou. Jakmile jste jedním z vchodů vstoupili na molo, po pár metrech vidíte, jak ze zádě jedné z jachet vykukuje něco nepatřičně velkého. Mhouříte oči, aby jste na dálku dobře viděli, a ony vás neklamou, na vrchní palubě jedné z jachet opravdu sedí helikoptéra. Hned o pár kroků vedle má svůj stánek Eurocopter, jeden z hlavních sponzorů show a přední výrobce VIP helikoptér, který vám za skromných pár milionů euro na míru vytvoří přesně to, co potřebujete na cestu ze sídla do vašeho paláce na vodě.

 I pro toho, kdo nerad létá, nebo alespoň preferuje tradiční cestu na tendru, byly na show přichystané třešničky na dortu. V části vyhrazené těmto malým plavidlům byla k vidění záplava bílé barvy, a pak dvě vyčnívající kreace. Jedna z nich dávala svým vzezřením najevo: „Já jsem kulka z kalené oceli, která Vás po vodě vystřelí takovou rychlostí, jakou jste nikdy nezažili!“ A svoje tvrzení dávala kovově modrým lakem náležitě najevo. Nebavíme se o ničem menším než samotné XSR48! V článku, který byl uveřejněný dříve najdete tolik fascinujících informací, že k nim není co dodat. Snad jen… ve skutečnosti vypadá mnohem zlověstněji, než si můžete představit!
 Pokud jste spíše konzervativnější, ale máte v oblibě sportovní vozy, budete stát překvapení s otevřenou pusou. Mezi všemi těmi bělostnými tendry s oblými tvary vidíte kovově šedý vodní sporťák Silvestris s koženým interiérem, dvěma rychlými pruhy po celé délce a výfuky motoru vyvedenými nahoru, aby byly pěkně slyšet. Ne nadarmo má jméno Sports Cabriolet. Naproti tomuto skvostu stojí pán s visačkou vystavovatele, a tak se ptám na otázku: „Promiňte, ale toto vypadá skoro jako anglický sporťák určený do vody – můžete mi o tom říci něco víc?“ Pán se pousměje a odpoví: „Samozřejmě, máte správný postřeh. Znáte automobilku Spyker?“ Znám. Kdo by neznal Spyker, který svým designem ukazuje všem ostatním výrobcům automobilů, co opravdu znamená být kreativní? „Tak Spyker je automobilka, kterou jsem založil, vybudoval a pak prodal. No a teď dělám ve stejném duchu rychlé čluny pro všechny, kteří si váží stylu a nechtějí být dopravováni na svou jachtu v nudných bílých tendrech.“ Poté co se trochu vzpamatuji z této odpovědi se ptám, jestli má v hlavě třeba plán na nějaké neobvyklé letadlo, když se mu podařilo vytvořit úspěšnou automobilku a loděnici. Velcí lidé mají velké vize a s tím korespondovala i jeho odpověď: „Něco si už chystám…“ Máme se na co těšit!
 Hvězdné války. Hvězda smrti. Kdyby Darth Vader měl jachtu, vybral by si jedině Wallypower! Se svým kosmickým a brutálně jednoduchým designem podtrhnutým temně modrou barvou vesmírné oblohy vypadá, jako by připlula z jiné dimenze. Minimalistický přístup jak k interiéru, tak i exteriéru přináší svěží a neokoukaný typ jachty, která mezi ostatní zapadá stejně jako Marilyn Manson do křesťanské školy. Je jednoduše vyzývavá a provokativní, což dává šanci odlišit se od tak silného středního proudu, který lze pozorovat.
 Pro nadšené sběratele hodinek je připravena poslední specialita, které se dotýká moře svým duchem. Blancpain, coby sponzor Monaco Yacht Show každý rok vydává limitovanou edici chronografů pod názvem The Fifty Fathoms Flyback Chronograph. V dnešním světě, kde můžete ve stejný den na ulici potkat několik lidí se stejným kouskem oblečení jaký nosíte vy, je opravdovou radostí žít s vědomím, že na světě existuje pouze 19 lidí se stejným typem exkluzivních hodinek od jedné z předních světových značek. Bělostná barva připomínající peřeje na moři pohladí vaše oko kdykoliv na něm spočine, třeba při řízení člunu Silvestris.
 To je vše k specialitám z Azurového pobřeží, v dalším článku se nedočkavci konečně podívají do útrob megajachet a objeví skryté kouzlo soukromého prostoru!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here