Chrysler 300: Americký mafián v novém kabátě

2
1369

Vlajková loď Chrysleru skutečně dostála značných změn. Upravený je jak celkový look, tak interiér. O novém modelu je známo již mnoho informací, ale dosud nejsou kompletní. Na oficiální odhalení veškerých parametrů a údajů si ale nebudeme muset počkat dlouho, už tento měsíc dojde k oficiálnímu odhalení na Autosalonu v Detroitu.

Změny jsou znát skutečně na první pohled. Člověk by skoro řekl, že jde o dva úplně odlišné modely a ne o inovaci. Dominantou přídě i celého automobilu zůstává úžasná maska chladiče, která však získala zcela nový rozměr. Nyní ji zdobí pouze vodorovné lamely, které jsou dokonale elegantní, s novým logem. Vše je zahaleno do skutečného exkluzivního luxusu bez jakýchkoliv kompromisů.

Také světlomety získaly nový modernější vzhled. Denní svícení je sestaveno z tolik oblíbených LED diod, které jsou poskládané do půlměsíce. Na nový tvar přídě plynule a více aerodynamicky navazují další linie auta. Celá karoserie se dočkala úžasné modernizace. Celý automobil působí sportovnějším dojmem, ale ve vší úctě je zde zachována celá filozofie Chrysleru.

Ostřejšími liniemi se chlubí zadní část. Ta se velmi podobá svému předchůdci, i když je převléknuta do elegantního kabátu. Celý exteriér každého amerického vozu musejí dotvářet velká kola, zde jsou na vrcholu nabídky 20palcové disky.

Interiér je kombinací klasického luxusu a moderní techniky. Hlavními materiály jsou zde kůže v kombinaci s dřevem. Maximální pohodlí pro cestující zajišťuje dvojtónová klimatizace, která má na starosti jak vyhřívání sedaček, tak i jejich chlazení. Pro příjemné cestování jsou u Chryslera nezbytné měkčené plasty na palubní desce, dvojité střešní sklo, audio systém a navigace s 9palcovým displejem.

Moderní technické vymoženosti v interiéru dolaďují analogové hodiny umístěné přímo nad velkým displejem navigačního systému. U luxusních limuzín se tato kombinace nejmodernější techniky s klasickými prvky stává velkým trendem.

Vzhled je samozřejmě hodně důležitý, ale není to vše. V lepší variantě bychom pod kapotou měli najít osmiválec HEMI o objemu 5,7 litrů a výkonem 269 kW (365 koní). Točivý moment se dostane až na hodnotu 528 Nm. K dispozici by měla být čtyřkolka, u které je možno odpojit přední náhon, což vám ušetří palivo až o 5 procent.

Nový vzhled tohoto Chrysleru ve vás vyvolá skutečné nadšení. Tento automobil si budete přát okamžitě koupit a odjet v něm domů. Je to nespoutaná divoká šelma, která vám nedovolí, abyste ji neobdivovali.

Toto úžasné americké auto se bude kupodivu vyrábět v Kanadě. První nedočkavci, kteří neodolají jeho kouzlu, se na něj mohou těšit již v prvním čtvrtletí tohoto roku.

2 KOMENTÁŘE

  1. Mna osobne zaujal tento novy model iba ciastocne.Urcite bude prevedenie modernejsie,ale dizajn sa mi az tak nepaci.Ide hlavne o prednu masku a svetla.Viac sa mi paci ta klasicka zo starych modelov.Avsak z boku,zo zadu a z vnutra sa mi paci.Ta vada ktora mi tam nesedi sa pri troske sikovnosi bude dat odstranit nejakym mensim kozmetickym zasahom

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here