Lürssen Capri: Prodejte vilu, kupte jachtu!

0
1571

Majitel měl jasnou vizi toho, co od své přerostlé hračky očekává a nejvíce se nechal unést při stavbě koupelny. Pokud má někdo z vás pocit, že její enormní rozměry překračují výměru kdejakého průměrného bytu, tak vidíte správně! Tuny vzácného kamene, ohromné lakované sloupy z teakového dřeva a speciální zobrazení přístavu Capri v obrovské skleněné tabuli, ze které jednoduše nespustíte oči… Lepší místo na relaxaci a tvořivé myšlení bez hranic byste hledali jen stěží.

Takto velká loď má sice vysokou hmotnost, ale vzhledem k záměru plaveb po celém světě je potřeba ji dodatečně stabilizovat. Pokud si myslíte, že k tomu stačí software, který trochu upraví tah motoru, tak stavitelé mysleli velkoryseji. Veškerá technika, která udržuje Capri stabilní, je totiž soustředěna do specializované místnosti, která je svými rozměry podobná již zmíněné koupelně umístěné o několik palub výše! Nadšení hráči kulečníku můžou plesat radostí…

Majitelé dávají důraz na starost o životní prostředí, což je jeden malý důvod vedoucí k velkým výsledkům. Na palubě najdeme ohromnou nádrž filtrující a čistící použitou vodu, kterou některé jachty směle vypouštějí do oceánu. Na několikatýdenní plavbě si také musíte poradit s odpadem, což je důvod proč je na palubě speciální drtič a mrazící komora, která jej uchovává a izoluje posádku od zápachu.

Celkové pojetí interiéru se dá shrnout slovy světlo a klid. Skleněné tabule v oknech jsou natolik silné, že přidávají jachtě ohromujících 15 tun hmotnosti, což znamená nekompromisní hlukovou izolaci. Na druhé straně jejich štědrá velikost dovoluje slunci, aby zalilo smetanovým světlem veškeré kajuty a společné místnosti. Nejvíce si tento efekt vychutnáte na nejvyšší palubě v pozorovací místnosti – pocit, že jste znovu na letním táboře, prožíváte své první lásky a při nepopsatelně krásném západu slunce sníte o budoucnosti, je jednoduše k nezaplacení…

A když mluvíme o interiéru, co všechno si v něm můžete užívat? Samozřejmostí jsou plazmové televize a stereo na každém rohu, pokračujeme plně vybaveným kinosálem a zvukotěsnou poslechovou místností, zajdeme si zacvičit do posilovny a naložíme se s devíti dalšími přáteli do obří jacuzzi. O maximální počet 12 hostů se postará 15členná posádka. Vítejte v ráji!

Stejnou pozornost, jaké se dostalo interiéru, si užívá také sportovní zázemí lodi. Na palubě najdete speciální komoru pro dekompresi po vynoření z podmořských hlubin, několik vodních skútrů Sea-Doo a dva sedmimetrové čluny na vyjížďky k okolním ostrůvkům čekajících na své objevitele. Pokud vám toto nebude stačit, naleznete mezi sportovním vybavením i horská kola – jen velkoryse myslícího člověka napadne, že se na palubě takových rozměrů může i s radostí šlapat do pedálů! Zatímco obyčejné jachty své čluny a vybavení spouštějí na malém jeřábu z paluby, Capri dostala geniální mechanismus – část boku se jednoduše vyklopí na protilehlých stranách a výsledkem je velkorysý přístav přímo u hladiny oceánu!

Na závěr trochu faktů: až natankujete 150 000 litrů paliva, můžete se vydat na plavbu k 12 000 kilometrů vzdálenému cíli a ani jednou se nezastavíte. Motory o celkovém výkonu 4000 koní dodají dostatek síly na zábavnou jízdu, a když budete mít žízeň, stroj na výrobu pitné vody vám jí připraví až 12 000 litrů denně!

Cenovka této krásky je neznámá, každý projekt je loděnicí Lürssen řešen individuálně a tyto citlivé údaje se nezveřejňují. Majitel jachty však své mořské sídlo poskytuje i k charterovým plavbám, takže s dostatečně vysokým pasivním příjmem může tento splněný sen přivítat ve své náruči i vás… Přejeme příjemnou plavbu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here