Zdeněk Vacek a Daniel Pošta představují designový klenot

1
1687

Designéra a klenotníka Zdeňka Vacka zřejmě netřeba příliš představovat, v kruzích designu a šperkařství si již dokázal vydobýt jméno spojené s kvalitou a určitým standardem. V minulém roce získal spolu se svým spolupracovníkem z řady mladých kreativců Danielem Poštou cenu šéfredaktorů za Designblok 09 v kategorii nejlepší prezentace designéra, a to s kolekcí šperků Bye Bye Birdie (2009/2010). Bye Bye Birdie, stejně jako kolekce předešlé, poukazuje na eleganci, jedinečnost a nekonvenčnost. Organické tvary s propracovanými detaily si vyžádaly značnou pozornost a mladého designéra katapultovaly na místo jednoho z nejkreativnějších
umělců dnešní generace.

Zdeněk Vacek, jehož šperky použila ve svém filmu Červená Karkulka režisérka Irena Pavlásková, nezůstává ovšem jen u šperků. Vytvořil například i magnetické brože Kubist, navrhuje sošky pro vítěze mezinárodních filmových festivalů jako Fresh Film Fest či Mezipatra a dále designérské ceny Czech Grand Design. Poprvé na sebe ovšem upozornil s kolekcí šperků Nympha, jež jsou i dnes důkazem o nové dimenzi krásy ve šperkařství.

Zaměříme – li se na jeho poslední kolekci ocelové krásy navrženou speciálně pro Simple Concept Store, neuvidíme jen posun a nový pohled na umění. Projeví se jistě i vliv jeho spolupracovníka Daniela Pošty. Sehraná dvojice připravila šperky silně připomínající mimozemské bytosti, exotické květiny , snad i spojení obého. Kolekce je však časově limitována, navíc nabízí jako záruku kvality a původnosti i vlastnoruční podpisy obou designérů na každém z nich.

Jsou-li pro vás šperky spojené pouze se zlatem nebo stříbrem a s diamanty, není nic jednoduššího, než
se otevřít nové kolekci od Daniela Pošty a Zdeňka Vacka. Nehledejte nablýskané pozlátko, hledejte umění, originalitu, prohlížejte tvar. Podmanivé tvary z oceli si jistě získají každého, kdo se nebojí nosit na těle umění a ukázat světu jistou dávku osobitosti.

Malá poznámka na konec: Jak bude vypadat následující kolekce šperků (půjde-li o šperky)
této populární dvojice, zatím nevíme. Čekáme opět něco zvláštně krásného, luxusního a mystického. A tudíž zřejmě půjdou oba mladí umělci úplně jinou cestou…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here