Castel Monastero: Nejúspěšnější turistický nováček roku

0
1648

Historické Toskánsko patří k jedné z nejvyhledávanějších lokalit Itálie a rok co rok přivítá neuvěřitelné množství turistů, které sem táhne touha po majestátních památkách, mistrovských kouscích renesančního umění a nebo třeba chuť na výborné toskánské víno. Přímo uprostřed nekonečných vinic, lánů slunečnic a kukuřice, dlouhých řad cypřišů a robustních olivovníků je ukryté zcela nové letovisko Castel Monastero.

Pětihvězdičkový hotel vznikl v lokalitě, která před více než tisíci let patřila bohaté rodině z nedaleké Sieny. První zápisky o středověké vesničce Monastero dell’Ombrone najdete už v místních kronikách z 11. století. Mezi zdmi, které pamatují na tisíc let historického vývoje, máte nyní i vy možnost získat jedinečné vzpomínky.

V Castel Monastero si můžete vybrat jeden z 75 exkluzivních pokojů, jež nezapřou inspiraci v elegantním venkovském stylu Toskánska. Pro náročnější hosty je zde k dispozici také samostatná vilka. Luxusně zařízené pokoje nabízejí výhled na zdejší náměstí Piazza di Castel Monastero, z opačné strany potom na rozlehlá pole a vinice.

Každý den zde můžete prožít něco jiného. Vedle široké škály venkovních aktivit a oblíbených procedur v místních lázních tady máte jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku tradiční toskánské kuchyně, a to prostřednictvím kuchařských kurzů. Castel Monastero navíc leží na velmi strategické poloze, pokud se chystáte navštívit některé z historických měst, jako je třeba 23 kilometrů vzdálená Siena, jež je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. O něco delší cestu, přesto stále pouze necelých 100 kilometrů, budete muset urazit, jestli se rozhodnete pro Florencii, toskánskou metropoli.

O kvalitě resortu Castel Monastero se můžete přesvědčit sami, ještě před vámi však toto místo otestovala porota prestižních ocenění World Travel Awards, které představují něco jako udílení Oscarů na poli cestovního ruchu. A že se letovisku dařilo – proměnilo všechny nominace a ze slavnostního vyhlášení cen si odneslo tituly, jako jsou Nejlepší italské lázně, Nejlepší nový evropský hotel s lázněmi a jako zlatou tečku také Nejlepší nový světový resort pro rok 2010!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here