Sayan: Four Seasons v džungli Bali

0
1251

  Letadlo přistává na místním letišti, nedočkavě vystupujete a rozhlížíte se po delegátovi. Ten už čeká opodál a je připraven vás odvézt do rezervace Four Seasons Sayan. Projíždíte několika městečky, kde je celkem rušný provoz. Zatím nic nepřipomíná vytouženou dovolenou plnou klidu a relaxace, ale za několik desítek minut jedete klidnou malou vesnicí, která je již jen kousek od slibovaného ráje. Příroda stále více houstne, palmy se zdají být blíž a po chvíli jste uprostřed džungle. Opatrně vystupujete z auta, rozhlížíte se kolem a konečně poznáváte kouzelné údolí Ayungské řeky. Delegát vás doprovodí do hotelu, kde už čeká příjemná a usměvavá recepční.

Preferujete spíše maximální soukromí v komfortních vilách, kterých je v rezervaci postaveno 42 a jsou rozděleny podle velikosti a typu vybavení, nebo raději zvolíte menší, ale stejně luxusní pokoj v Sayanském komplexu? Každý apartmán má velice útulnou obývací místnost s vlastním jídelním koutem, kde si o samotě vychutnáte romantickou večeři při svíčkách. Poté se přesunete do luxusní koupelny, kde už čeká voňavá koupel a vychlazené šampaňské. A krásný večer zakončíte v nádherné ložnici se stylovým indonéským nábytkem. Nechcete-li každý den jíst sami, jste srdečně zváni na společnou terasu tohoto hotelu, kde si pochutnáte na místních specialitách ve společnosti dalších hostů.

 Přece jen máte raději samotu? Vítejte tedy v dvoupokojové či jednopokojové vile, které se rozprostírají přímo na břehu řeky Ayung. Ve dvoupokojovém domku relaxujete u bazénu na více než čtyřikrát větším prostoru než v jednopokojovém. Necháte se unášet šuměním řeky a pohledem na klidnou hladinu liliového jezírka. Z lotosové zahrady menšího bungalovu se kocháte výhledem na rýžové terasy. Pojezte ve stylové jídelně spojené s útulným, vkusně zařízeným obývacím pokojem. A poté si odpočiňte v provoněné květinové ložnici s vlastní terasou a velkou koupelnou.
Přijeli jste do těchto krásných míst strávit líbánky? Určitě vás nadchne Sayanská vila, která je pro novomanžele přímo stvořená. Místnostmi a zařízením připomíná předchozí vilky, ale do domku vystoupáte na nejvyšší místo této oblasti, kde podlehnete maximálnímu soukromí a romantice. V luxusní zahradě s vlastním bazénem a lotosovým jezerem se oddávejte sladkému nicnedělání a nebo vzrušujícímu dělání při skvostnému výhledu do údolí. Osvěžte se venkovní sprchou a užívejte si krásných chvil při sklence vína s milovaným partnerem.
Potrpíte-li si však na opravdový luxus, potom si pronajměte patrovou královskou vilu vystavěnou na 1000 metrech čtverečních, která vás okouzlí svým honosným a historickým dekorováním vzácnou kolekcí indonéského umění. Vejděte vchodem přímo ve střeše domku, uvnitř obdivujte vlastní liliové jezírko a soukromou terasu určenou k meditaci, odkud máte výhled na okolní prales, rýžové kaskády a řeku Ayung v  hluboko v údolí. Relaxujte ve vlastním bazénu o 43 metrech čtverečních a osvěžte se venkovní sprchou obklopeni květinovým rájem. O patro níž vás ohromí fascinující rezidence se třemi ložnicemi, z nichž v každé si můžete dopřát odpočinku v nádherných královských postelích, nebo se oddávejte uvolňující lázni v luxusní koupelně, která neodmyslitelně patří ke každé z ložnic. Krásné dřevěné schody vás zavedou do přízemní klimatizované jídelny pro šest osob a do vzdušného a pohodlného obývacího pokoje a kuchyně. Dojem na vás udělá zejména originalita ručně vyráběného nábytku.
Až se dosyta zrelaxujete sladkým odpočíváním a vycházkami po okolí, jistě využijete bohatého hotelového programu. Nechte se unášet magickými lázněmi s tajemstvími Východu, hrajte si golf, koupejte se v bazénu, dopřávejte tělu fitness centrum a ani v nejmenším neodmítněte možnost vyhlídkové projížďky na slonech. Vychutnávejte adrenalin na řece v raftu či kajaku.
Dálný východ je kolébkou svébytného druhu umění. Především některé z galerií a muzeí, např. Kamarkuno nebo Kunang-Kunang, vás provedou dějinami. Muzeum ARMA a Neka zaujme historií malířství a láká-li vás příroda, navštivte 20 minut vzdálený safari park či opičí les v sousedství parku motýlů. Veškerých krás a romantiky Four Seasons Sayan si dopřejete již od 18 000 Kč za noc. Pokud je ovšem vaším neskrytým cílem neohraničený luxus, bude třeba z vaší zlaté karty odloupnout v přepočtu 58 160 Kč za každou jednu noc v královské vile.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here