Bose SoundDock : Místečko pro váš iPod

0
1517

Dokovací stanice v případě Apple produktů jsou speciální elektronické zařízení, které můžou sloužit k nabíjení baterie, reprodukci hudby či k pouhému estetickému efektu, neboť stanice jsou ve většině případů vybaveny skvostným designem. Jak již bylo zmíněno v nadpisu – zaměříme se na stanice od značky Bose, jenž zahrnují všechny tři funkce.

Bose SoundDock series II zaujme především svým nadčasovým designem, jenž z něj dělá mezi ostatními produkty majestátného bojovníka s impozantním a výstředním vzhledem. Na jeho povrchu nenaleznete žádný displej, který by ukazoval čas a další údaje a ani zde nenajdete další ‚zbytečnosti‘, jež by dávaly dokovací stanici nějaké další funkce. Kupodivu to v tomto případě není problém a celkový nedostatek komponent dává tomuto zařízení svěží vzhled, jenž dozajista upoutá zrak každého návštěvníka vaší domácnosti. 90 % těla tvoří kryt, který pod svým povrchem ukrývá dokonalou soustavu reproduktorů, jenž místnost, kde se SoundDock nachází, naplní dokonalým, plným a basami vyváženým zvukem. A když už jsme u toho nádherného slova ‚zvuk‘, kde se v tomto zařízení bere? Člověk nemusí být technik, aby odhalil, že jako primární zdroj zvuku slouží iPhone či iPod, který umístíme do stojánku. To však není všechno. Bose SoundDock podporuje i připojení externího zdroje zvuku, což znamená, že můžete připojit svůj mp3 přehrávač, mobilní telefon podporující audio výstup a spoustu jiných zařízení.

Ale takovéto zařízení je třeba něčím ovládat, že? Tento problém je zde samozřejmě také dostatečným způsobem ošetřen. Přepínání písní, zvyšování či zmenšování hlasitosti – vše je zde řešeno pomocí infračerveného (IR) dálkového ovládání. SoundDock však nezůstává závislý pouze na tomto ovládání a je vybaven funkcemi, jež vám umožní upravovat hlasitost i bez ovládání.

Z praxe však víme, že u některých lidí před koupí rozhoduje mobilita. Na tento požadavek odpovídá Bose svým SoundDock Portable, tedy přenosným modelem, který vám umožní dokovací stanici používat takřka všude díky napájení z baterie.

Pokud tedy chcete pro svého Apple miláčka zvolit bezkonkurenční dokovací stanici, zřejmě už víte, co je pro vás nejlepší volbou. Proč by to nemohl být zrovna Bose SoundDock dostupný na českém trhu zhruba za 8 000 Kč?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here