Hotelové bydlení: Tipy od Donalda Trumpa

0
1502

Myšlenka hotelového bydlení vlastně kopíruje rozmístění běžného bytu, jsou tu na malém prostoru umístěny všechny důležité místnosti. Důraz je ale kladen  především na množství nábytku, jeho účel, využití, vzhled, na barevnou sladěnost a efekt luxusu, který nemusí nutně pocházet z drahých materiálů. Designéři tuto myšlenku implementovali do některých bytů a setkali se s velkým úspěchem. I když někteří psychologové varují, že dlouhodobý pohyb  v „hotelovém prostředí“ nemá dobrý vliv na psychiku, která strádá v jiném než domácím prostředí, jiní si nemohou funkčnost hotelového uspořádání vynachválit.

Pokud se vám myšlenka hotelového bydlení zalíbila, vyzkoušejte ji nejdříve na jednom z pokojů. Pokud se vám pokoj bude i po měsíci líbit, pokračujte dál. Nejlépe se začíná s ložnicí. Vzhledem k tomu, že v hotelech je to místo, kde trávíte nejvíce času, dejte si na ní záležet. Postel většinou bývá ozdobená mnoha polštářky a někdy na vás čeká i sladkost nebo květina na pokrývce. Je to příjemná maličkost, kterou můžete mít i vy. Hlavním důvodem, proč bývá postel plná pokrývek a polštářů je vytvoření iluze měkkosti a opravdové relaxace. Což potvrdil i Donald Trump, který vlastní vyhledávaný hotel Trump Plaza. To, že postel „odstrojíte“, než si do ní lehnete, už ale nikdo neřeší. Je to tedy hlavně o efektu. Donald Trump také prozradil, že efektu měkké podlahy okolo postele dosahuje zdvojením kvalitního koberce, což má také tlumící funkci. Kromě postele potřebujete ještě stolek a křesla, které se nejspíš moc nevyužijí, ale v každém správném hotelu jsou. Nezapomeňte na skříně. Ložnice je dobrým místem na úložný prostor a pokud si skříň necháte vyrobit na míru, může být nejen praktická, ale zároveň bude ozdobou pokoje.

Obývací pokoj v hotelovém bydlení je vlastně místo, kde pracujete, odpočíváte, sledujete televizi  a jíte. Proto by měla místnost zahrnovat nábytek pro všechny tyto činnosti. Pohodlná sedačka je základ, televize samozřejmostí a minibar vítaným zpestřením. Nemáte-li místo na minibar, pořiďte si zajímavou designovou mísu a naplňte ji ovocem, sladkostmi, oříšky a čerstvou květinou. Můžete použít i umělou, protože v dnešní době se už dají sehnat umělé květiny k nerozeznání od pravých.

V koupelně mějte vždy připraveny ručníky všech velikostí stejné barvy a župany. Miniatury sprchových gelů, krémů a mýdel můžete vyskládat jen pro ozdobu a používat to, na co jste zvyklí. Pořiďte si ale speciální nádoby, vypadá totiž lépe, když v koupelně nejsou klasické umělohmotné kosmetické přípravky z obchodu. I březový šampon vypadá luxusně v nádobce z nerezu.

Udržujte v celém bytě vůni a pořádek. Ne každý si může užívat luxusu jako na dovolené, kdy za vás uklidí pokojská. Do uklizeného bytu se vám bude vracet radostněji a také tím více vynikne váš hotelový design.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here