Jim Rohn: Odchod legendy

12
2198

S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že Jim Rohn, náš rádce a přítel, 5. prosince 2009 odešel na lepší svět.

V uplynulých 18 měsících, během boje s plicní fibrózou, nás Jim s úsměvem na tváři ujišťoval, že je vše v pořádku, že bude bojovat až do posledního dechu a nepřipouštěl si žádné obavy z toho, co přijde. Jimova víra byla stejnou součástí jeho života, jako touha inspirovat a podněcovat nás všechny, abychom ze sebe vytěžili to nejlepší a splnili si všechny své sny.

Jimova kuráž v jeho posledních měsících a dnech se stala tím nejlepším odkazem – všichni bychom měli vést boj v tom nejlepším slova smyslu. Nikdy se nevzdávat, nikdy neustoupit.

Jim Rohn za uplynulých 46 let zasáhl miliony životů prostřednictvím jeho seminářů, knih, článků a desek. Na konferencích a seminářích zůstával ještě dlouho po skončení v sále, aby si se všemi mohl potřást rukou, prohodit pár slov a podepsat fotografie. Miloval odlišnosti v lidských životech a rád je měnil k lepšímu, to byla jeho vášeň a nekonečná inspirace. Přes to všechno si ale udržoval i úzký okruh těch nejbližších osob. Pro každého, kdo ho znal, byl tím nejlepším přítelem.

Harold Dyke, který se s Jimem přátelil po více než 55 let, řekl: „Jakmile Jim končí jeden život, zároveň se rodí do nového. Do života, o němž mluvil celé roky a s radostí ho napjatě očekával ve svých posledních dnech.“

Kyle Wilson, dlouhodobý kolega a přítel, o svém rádci prohlásil: „Jim Rohn byl skvělá osobnost. Měl tu vzácnou schopnost vzít jakýkoliv koncept či myšlenku a zasadit je do takového rámce, aby to zbytek z nás jasně pochopil. Jeho moudrost a rozhled pozitivně zasáhly každého, kdo se s jeho prací,  byť jen okrajově, seznámil. Ještě působivější je, že Jim Rohn byl opravdu jedinečný člověk. Měl styl i charisma, ale stále byl velmi skromný, milý a pokorný. Já sám stále každý den těžím z jeho myšlenek a snažím se předávat dál všechnu moudrost a myšlenky, které jsou hluboce zakořeněné v Jimově poselství a odkazu. Jim je pro nás všechny nenahraditelný, budu ho postrádat víc, než mohu slovy vyjádřit, nicméně mě utěšuje skutečnost, že jeho odkaz bude žít dál a bude stále měnit životy milionů lidí k lepšímu, a to po celé roky.“

Kdysi někdo řekl: „Když se narodíš, vstoupíš na svět s brekem, zatímco všichni ostatní se radují, a když umíráš, doufaje, že jsi prožil úžasný život, potom všichni pláčou, zatímco ty se raduješ.“ Jim Rohn takový život prožil. Jeho rodina poděkovala všem za neuvěřitelný zájem, motlitby i lásku, kterou jejich otci a dědečkovi v posledních měsících projevovalo obrovské množství lidí.

Darren Hardy, oddaný student a Jimův chráněnec po víc než 15 let, se svěřil: „Byl to nejvlivnější člověk v mém životě, hned po mém otci. Jim stmelil můj filosofický základ a vyživoval mé vědomí nápady a ambicemi, které bych si nikdy předtím nedokázal představit. Brousil můj charakter seminář po semináři, nahrávku po nahrávce, knihu po knize, hodinu po hodině. Jim povzbuzoval mou víru v sebe samého a ve všechny mé troufalé sny. Když jsem se cítil mizerně, vždycky tu pro mě byl se svými povzbuzujícími slovy, která mě postavila na nohy. Když už jsem myslel, že nemohu pokračovat, Jim mě přesvědčil, že jsem silnější, než si připouštím. Když jsem si chtěl něco zjednodušit, připomněl mi, že toto není cesta k úspěchu. Dokonce i když jsem byl spoutaný až nezdravou touhou něco získat a uspět, Jim mě přinutil si na pár okamžiků oddechnout a zasmát se, abych se uvolnil.“

Stuart Johnson, obchodní partner a dlouhodobý obdivovatel, řekl: „S filosofií a učením Jima Rohna jsem se poprvé setkal před 25 lety. Okamžitě na mě udělal dojem. Byl jsem jednoduše okouzlen, jak tento skromný a nenáročný člověk může přicházet s tak neobvykle vlivným a mocným poselstvím v jednoduchém a přímočarém jazyce. Zůstával vždy pokorný a při zemi, i když přednášel před tisíci lidí. Budu si uchovávat své osobní vzpomínky na Jima s vědomím, že budu navždy moct těžit z moudrosti tohoto pozoruhodného muže.“

Víme, že pan Rohn na nás teď shlíží dolů s úsměvem a myslí si: „Zvládnul jsem to. Dal jsem tomu všechno. Stálo to za to, ale teď je řada na vás. Zařiďte, aby váš život také stál za to.“

Jim své semináře často končil slovy: „Procházím s vámi všemi vašimi zkušenostmi a zážitky. Slibuji, že vás v tom nenechám samotné, vezmu vás s sebou a uchovám si vás ve svých myšlenkách a ve svém srdci.“

12 KOMENTÁŘE

 1. Chtěl bych poděkovat za článek a myslím si, že nadpis má pravdu. To že se stala tato událost jsem věděl díky stránkám Jima Rohna, ale v médiích se o největším motivátorovi byznysu vůbec nemluvilo. Takže děkuji za článek.

  A také děkuji Jimovi, za je excelentní školení a myšlenky a za to, že jsem měl tu čest s ním zažít školení a slyšet spoustu jeho školení a hlavně myšlenek. Díky Jime, jsi tu stále se mnou a díváš se na moji cestu, i když je to jen fotka… Díky

 2. Jsem rád, že se této legendě dostalo v ČR uznání alespoň toto cestou. Chci za to poděkovat autorce článku. Jim Rohn ovlivnil snad každého nezávislého distributora Herbalife díky svým školením, které speciálně pro nás měl a díky svým nahrávkám, které pro nás udělal. Rok 2009 se zapíše do dějin lidstva jako rokem rozloučením s dvěma velikány – Michaelem Jacksonem a Jimem Rohnen. Před oběma pány smekám a nezbývá než říct, jste dobří, dokázali jste si život užít a mnoho nám toho přenechat, teď je řada na nás, jak naložíme s tím, co jste nám dali. Děkuji

 3. hlavně aby se neobracel v hrobě až zjistí co Herbalife v ČR provádí:)
  Jinak Jim Rohn je obrovská kapacita a má můj obdiv.

 4. Herbalife nic nedělá, je to společnost jako každá jiná. Vždycky jsou to lidé, kteří buď společnosti udělají dobré jméno a nebo špatné. U Herbalife se v 90tých letech objevilo spostu lidí, kteří viděli jen prachy, a tak má řada lidí zkreslený názor. Ale fakta jsou fakta a ty se prostě okecat nedají.

 5. Máte pravdu, téměř všechno je o lidech, na nich všechny firmy produktových i finančních MLM stojí.
  Herbalife bohužel jako firma sama o sobě není úplně čistá, to je na delší debatu. Ono těch faktů ve prospěch H. moc není. Ale samozřejmě, víc jí kazí reputaci její distributoři (bez pochyb se mezi nimi najde hodně slušných, férových a poctivých lidí).

 6. Herbalife je členom FEDSA. Musí byť čistá. Inak by nebola v spoločenstve. Nie som ich distribútor, ale nemám rád šírenie nezmyslov.

 7. Nerad bych zde potíral něčí tvrzení, ale členství v některé asociaci hraje takřka nulový podíl na výsledném chování samotných distributorů. Ono taky – kontrolujte x tisíc distributorů, jeslti se chovají tak, jak mají. Z toho plyne, že jméno firmy je především věc distributorů, což je největší bolest každé MLM společnosti, tedy i H. Ve FEDSA je uvedená i společnost Amway a zde také nemůžeme pochybovat o některých zvláštnostech, kterých se někteří distributoři dopouštějí.

  Jinak mi přijde tato diskuze poněkud mimo mísu, jelikož článek se zajímal o samotnou osobu a ne o její pole působnosti. Jim Rohn je člověk, který si zaslouží velké uznání!

 8. * Koneckonců – ukažte některou jinou firmu podobného typu, kde by se nevyskytovali jedinci, kteří se naivně snaží hrabat a naprosto kašlou na jméno celé společnosti, jenž zaštituje jejich ‘podnikání’. Nenajdete firmu, kde by to neexistovalo.

 9. Ono to je na širší debatu, je členem FEDSA to ano, ale například nikdy nebyla členem české Asociace přímého prodeje.
  Rozhodně bych nenazýval můj příspěvek jako šíření nesmyslů:-)
  Každopádně jsme opravdu mimo téma. Jim Rohn byl a bude jedna z největších legend osobního rozvoje. zaslouží si jen to nejlepší!!

 10. Áno sme bohužiaľ mimo tému a to u osoby, ktorá si zaslúži úctu. Štépán Vraný, vy ste ani nešli proti môjmu tvrdeniu. Je len rozdiel či sa bavíme o firme, alebo o distribútoroch. wolf napísal, že FIRMA HERBALIFE NIE JE SAMA O SEBE ČISTÁ. Preto som ako argument uviedol FEDSA. Tá je zárukou, že je firma OK. To však neručí, že je OK správanie distribútorov. O to sa ma starať samotná firma, ako to im prikazuje FEDSA. Pokiaľ niektorý distribútor urobí vážne prešľapi, tak firma mu je povinná odobrať licenciu. Napr. Amway to v posledných rokoch robila veľmi často, keď sa prešľapi nekontrolovateľne množili. Najbližší výrazné odobratie licencie f. Amway došlo v Maďarsku, kde zobrali licenciu Korunnému VPA (18 direktorských vetiev). To že nie je v českej ani slovenskej asociácii neznamená, že je neseriózna. Môže byť pre to aj iný dôvod, ako je aj to, že je v týchto krajinách príliš malá na to, aby si členstvo zaplatila.
  Mrzí ma, že som prispel ešte off topic, ale toto bol posledný 🙂 Nedalo mi to neodpovedať.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here