BMW Vision ConnectedDrive: Ženevské překvapení

0
1378

Tento skutečně exkluzivní koncept má prostřednictvím březnového autosalonu v Ženevě světu ukázat, jakým směrem se hodlá BMW dále ubírat. Také zde bude BMW prezentovat nové technologie, které hodlá v budoucnosti hojně využívat. Pro tuto událost BMW zvolilo formu dvoumístný roadster.

BMW se prezentuje jako součást dnešního a do budoucnosti vkračujícího světa ovládaného internetem a dalšími mobilními inteligentními sítěmi. Snaží jít s touto dobou ruku v ruce a využít těchto technologií k většímu požitku z jízdy. S autem si lépe porozumíte a snáze ho budete ovládat. Zajištěna tak bude i větší bezpečnost.

Pohonnou jednotkou je zde elektřina. Nebude to na velké závodění, ale spíše na dokonalou symbiózu automobilu, řidiče se spolujezdcem a životním prostředím.

Kromě pohonu je zde také důležitý vzhled. Nový Vision ConnectedDrive nezapře podobu předchozího sportovně laděného hybridu Vision EfficientDynamics a jeho vzhled karoserie je dále propracován, aby případně obstál i v sériové výrobě. Maska automobilu je laděna více agresivně, ostré hrany předpokládají rychlejší dynamickou jízdu. Klasický tvar chladiče je ještě doplněn o další pár situovaný přímo pod světlomety.

BMW Vision ConnectedDrive má dlouhou kapotu s dozadu pokračujícími plynulými liniemi. Celkový propracovaný dynamický design umocňují 20palcová kola a dva velké výfuky. Na předních i zadních světlometech jsou umístěny senzory, které neustále monitorují dopravní situaci, v momentě vás tedy upozorní na snížení rychlosti. Místo zrcátek naleznete antény, přes které se auto spojuje s okolním světem a zachycuje tak důležitá navigační data.

Skutečnou novinkou, kterou ocení snad každý řidič, je 3D komunikační interface na palubní desceV každém momentu prezentuje pro jízdu skutečně důležité informace na Head Up displaji. 3D technologie umožní zvýraznění (posunutí do popředí) důležitých aktuálních informací o průběhu cesty, jako je například snížení rychlosti, zatímco ne tak důležité informace budou v pozadí.

Výstřední design má na svědomí zcela nový tým vedený Adrianem von Hooydonkem, plynule ale navazuje na exšéfdesignéra Chrise Bangla.

Možná je koncept BMW skutečně příliš výstřední a do budoucnosti směřující, ale pohled do budoucnosti nikdy není na škodu. Někdo se možná těší a někdo se modlí, aby budoucnost zůstala budoucností.

Pokud od 3. do 13. března nemáte co na práci, určitě se zajeďte podívat na autosalon v Ženevě. Na vlastní oči budete moci zhodnotit tento úžasný koncept od BMW, ale jistě se najdou i další modely, které budou stát za zhlédnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here