Multimediální revoluce ve vašem PC, za 5 minut!

11
3073
Už poněkolikáté si pouštím krátké video, které jsem v online Animotu vytvořil pro Dreamlife.cz. Nemohu uvěřit, že za necelé tři desítky minut jednoduše vznikl klip, jenž má na mě stejný emocionální dopad jako Dream Videa, na nichž jsem pracoval někdy i celé týdny. Mráz se mi spouští po zádech a já se propadám do omamného spojení snů a hudby (videa Dream Show naleznete pod článkem).

Za sterilně bílými dveřmi newyorkského sídla Animoto Production objevíte energický podnikatelský bzukot. Takový, který můžete spatřit při průlomových objevech. Je to proto, že mezi čtyřmi stěnami zde našla místo svého zrození pravá video revoluce. Ohlašuje nový věk tvorby profi multimedií pro každého bez ohledu na talent nebo finanční dispozice. Při použití Animoto rozhraní uživatel nahraje obrázky, vybere skladbu a jediným kliknutím zapojí pokročilou umělou inteligenci, která z něj během několika minut udělá autora videa s opravdovým „WOW“ efektem.

Animoto je super cool stejně jako čtyři chlapíci v jeho pozadí: Brad Jefferson (33), Jason Hsiao (33) a bratři Stevie (30) a Tom (28) Cliftonovi. Sami sebe v legraci popisují jako hi-tech panovníky. Při bližším ohledání ale působí pravým opakem. Přístupní, otevření, bez jediné stopy namyšleného ega a to naproti faktu, že jsou vynálezci průlomové inovativní technologie. Už jako nerozluční kamarádi ze střední školy věděli, že jsou společně určeni k vytvoření něčeho velkého. V roce 1998 naprogramovali online komunitu Dartmouth Interactive Directory, předběhli ale svoji dobu. Na konci devadesátých let lidé neměli potřebu sdílet své životy online. Správné načasování vystihl až Mark Zuckerberg s Facebookem o šest let později. Hledali tedy další nápady. Tom studoval hudbu, Stevie a Jason produkovali klipy a pořady pro MTV a Brad měl svoji vlastní úspěšnou firmu.

Jednoho večera seděli Jason a Stevie v přítmí obýváku společného kamaráda, který jim pouštěl slideshow ze své cesty po Evropě. „Trvalo to už dvacet minut a já chtěl před tou nudou umřít,“ vzpomíná Jason Hsiao. V tom okamžiku proběhl jeho hlavou záblesk. O několik dnů později už byli všichni čtyři v plném zápalu tvorby kinematické umělé inteligence, z níž se stalo srdce Animota. Tato umělá inteligence analyzuje tempo, rytmus a náboj uživatelem vybrané hudby a dle ní vytvoří z vložených obrázků dokonalou kompozici. Knihovna forem prolínání sledu fotografií obsahuje stovky úžasných stylů a efektů, které zajišťují, že žádná dvě videa nemohou být stejná. Animoto dokonce disponuje funkcí Remix, která uživateli ze stejného videa vytvoří úplně novou kompozici a i ta opět vezme dech.

Online aplikaci spustili v srpnu roku 2007. Za prvních 16 měsíců si přístup k plné tvorbě na Animotu, All-Acess Pass, zřídilo 300 tisíc uživatelů z 200 zemí světa. Dnes už jich jsou díky partnerství s Facebook miliony. Animoto nabízí uživatelům bezplatnou neomezenou tvorbu 30vteřinových klipů. Pro náročnější návštěvníky je ale možná právě registrace All-Acess Pass za 30 dolarů ročně. Tu si po několika půl minutových experimentech nadšeně zřídí většina návštěvníků.

Dnes už lidé nemusí trávit dlouhý čas tvorbou prezentací, upoutávek, slideshow. Přihlásí se do svého Animota účtu, kliknou na vytvoření nového videa, nahrají fotky, seřadí je, pokud chtějí, tak vloží texty, vyberou si ze svého počítače nebo Animoto Audio knihovny tu správnou skladbu a kliknou na vygenerování videa. O několik minut později své video sdílí s kamarády a sbírají obdivy. Každého čtenáře Dreamlife.cz okouzlí způsob, jakým s Animoto ožijí jeho sny. Srdce se vám rozbuší nadšením a mráz bude běhat po zádech.

Pod článkem si můžete prohlédnout dvě Dream Show Animoto videa. Jsou poskládána ze stejných fotografií, ale u každého je jiná hudba. Výsledek je v obou případech neuvěřitelný, obě skladby mají náboj a budeme rádi, když nám k článku napíšete komentář s vašimi dojmy.

11 KOMENTÁŘE

 1. Vynikajicí slideshow, sám jsem tvořil už některý videa a vím jak je těžké zkomponovat hudbu s obrazem, aby to mělo nějaký emocionální požitek a tohle to vyřeší za Vás během směšného času. Suprový článek s pěknými videi!

 2. Ahoj Petře, díky za super článek a bomba video, je to super služba, za pár minut nádherné akční video, vyzkoušel jsem, vřele doporučuji všem, nemá to chybu.

 3. Mohl sem pls někdo zkušenější dát stručný návod jak si zařídit plný přístup na Animoto? (jak a kam poslat platbu a jestli se to dá z obyčejné karty?) Dík moc 😉

 4. Hezký den, Tomáši, platbu lze uskutečnit platební kartou s povolenými platbami přes internet. Platbu provedete nejsnáze přes google modul, na který se při plné registraci prokliknete. Je to velmi rychlé a snadné. S pozdravem, Petr Štěpánek

 5. Zdravím, videa jsou opravdu povedená. Členství si jde zaplatit i přes PayPal. Mohu se zeptat, které písničky byly použity při tvorbě těchto videí? Děkuji

 6. Zdravím, to první video nemá chybu, obzvláště ta písnička. Proto chci poprosit, můžete skutečně uvést názvy písniček? Děkuji

 7. Zdravím, díky za bezva článek. Mám dotaz ohledně fakturačních údajů. Kdybych si to chtěl dát do nákladu, vystaví mi Animoto nějakou fakturu?

  Pro zakoupení licence mě to přesměrovává rovnou na platbu, ale nemám jistotu, že dostanu něco jak fakturu (a z čeho by taková faktura vycházela, když nikde nezadávám adresu a kontaktní informace).

  Díky

 8. super služba, a aj tie tvoje videá sú skvelé nenapísal by si mi názvy tých dvoch piesní? ani z tých dreamvideí som piesne nenašiel až na tú jednú od Kai Tracid 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here