Tag Heuer Monaco: Světe div se!

0
1490
Co se vám vybaví ve spojení města Monaco a rokem 1969…? Nic? Když však dodáme magické slůvko Tag Heuer, milovníci chronografů se začnou překřikovat v odpovědích jako malí školáci. Šok! Svět spatřil první chronograf s čtvercovým voděodolným pouzdrem a začala se psát významná kapitola v historii této značky. Do světa vtrhl inspirován monackou Grand Prix, která je velmi speciální zkušeností pro každého řidiče… A lidí, kteří by slavný závod neznali, je dnes jako šafránu.
Hodinky Monaco nelze jednoduše popsat… Co však lze, je odkázat na člověka, jehož charakter odráží jejich výraz. Tímto člověkem není nikdo jiný, než legendární herec Steve McQueen. Charismatický blonďák, který měl v den své smrti na kontě 210 motorek, 55 automobilů, 5 letadel a nespočet svedených žen. Strohý vzhled, uhrančivý pohled modrých očí a povaha málomluvného rebela příslušejícího k obávanému harleyářskému gangu Pekelní andělé. Taková kombinace ho vedla k tomu, že si pro roli Michaela Denaley ve famózním snímku Le Mans vydupal jako charakteristický doplněk závodního řidiče právě Monaco Automatic Chronograph. Po uvedení filmu začaly obraty u tohoto kousku s výrazným modrým číselníkem okamžitě stoupat závratným tempem.
V roce 2007 Tag Heuer oznámil limitovanou edici 4000 kusů Monaco Vintage v designu odkazujícím na Steva McQueena a Porsche-Gulf 917K, vůz se kterým jezdí v již zmíněném filmu. Tato bestie s pětilitrovým motorem o výkonu přes 600 koní stanovila roku 1971 v závodě Le Mans dosud nepřekonaný (!!) rekord – za 24 hodin urazila 5335 kilometrů neuvěřitelnou průměrnou rychlostí 222 km/h. Díky tomu může dnes vaše sběratelské srdce plesat radostí a poskakovat při oslavných tanečcích nad kontrastem modrého a oranžového pruhu s černým číselníkem, oranžovým prošíváním řemínku a logem Gulf na šesté hodině. Tomu říkám styl! Styl, po kterém se jenom zaprášilo a dnes ho získáte pouze v aukcích, kde jistě bude stát více než oficiálních 89 000 Kč.
 Veletrh Baselworld 2006 byl ideálním prestižním místem pro uvedení dalšího mistrovského kousku z kolekce Monaco. Představuje se vám unikátní Calibre 360 LS, mechanické hodinky měřící čas vašich výkonů s přesností 1/100 sekundy! Nevynikají jenom přesností, ale i krásou – za svůj strhující design obdržely prestižní ocenění iF Product design award. Tahle hodinářská firma prostě umí… Dříve než se nad těmito výkony stačíte podivit, servíruje další porci ohromující kreativity v podání Monaco V4. Hodinky s čtyřválcovým strojkem, lineárním automatickým nátahem a to vše v designu automobilového motoru? Nechápete? Nevadí, podívejte se pořádně na video pod článkem a pochopíte proč TO nelze popsat slovy.
 Aby toho nebylo málo, dáme si závěrečnou chuťovku. Pokud jste někdy řešili dilema, jestli mít mechanické hodinky pro úroveň, reprezentaci a styl, anebo digitální pro přesné měření, Monaco Sixty Nine je pro vás to pravé! Jdete na jednání a hodinky se tváří jako klasický chronograf. Svléknete sako, nazujete tretry a otočením pouzdra o 180° dostáváte plnohodnotné quartzové hodinky s přesností na 1/1000 sekundy…
 Dalo by se napsat ještě mnoho slov o dalších šokujících výtvorech z této edice, jako jsou dámská provedení s diamanty, modely s řemínkem z kůže krajty, nebo… Nebo víte co? Zajděte do nejbližšího butiku a přesvědčte se na vlastní oči, protože kdo neviděl – neuvěří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here