Travian : Podnikat lze i jinak

3
1906

Kvůli těmto otázkám jsou tu však filozofové a všechny další disciplíny vyplývající z tohoto praoboru. My budeme zkoumat, jak už je pravidlem, dopad celkového fungování na šťastné jedince, jenž si jednou řekli že do toho půjdou a založili internetovou hru Travian.

Travian je na první pohled typická strategická hra zaměřená na široké spektrum hráčů, kteří si touto cestou mohou zkrátit dlouhou chvíli. Že pubertální jedinci hrají u svých počítačů Travian, aby se nenudili – to je vcelku normální. Hry se hrály, hry se hrají a nejspíš se ani nepřestanou hrát, pokud mluvíme o této cílové skupině. Malou míru údivu způsobuje třicetiletý účetní hrající v době ‚nicnedělání‘ internetovou hru na svém pracovním počítači. Jaký dojem v našem podvědomí však zanechá penzista dobývající vesnici svého soupeře při takovém malém Travian dýchánku?

Travian je střelec, který zasáhl každou nudící se duši. Nudící duše jsou další střelci stále zasahující kapsy majitelů tohoto projektu. Znuděné duše však majitele nepřipravují o žádný majetek. Právě naopak. Hráči Travianu jsou výborná komunita, která má potenciál vytvořit prvotřídní cashflow jeho zakladatelům, tedy společnosti Traviangames.

Po registraci do této hry je vše jednoduché. Na rozjezd dostanete nějaké suroviny, nějaké zlaťáky a ochranou lhůtu, při které na vás nikdo ze soupeřů nemůže útočit. Jelikož každé surovinové pole či budova ve městě může dosahovat různých úrovní, vše nám krásně roste a vesnice je v období prosperity. A nyní to přijde. Skončí období hájení a začíná tvrdý konkurenční boj. Nejste dostatečně silný soupeř pro své sousedy? Stanete se takzvanou farmou a vaši sousedé vás budou pravidelně okrádat, aby si přilepšili.

Dřevorubci nestíhají kácet stromy a horníci umírají pod tíhou vašich požadavků na železnou rudu. Všechno trvá dlouho a vy začnete panikařit. Ale máte přece po ruce mobilní telefon, platební kartu a nebo kdo ví, jaký prostředek pro bezhotovostní platbu. Gratuluji vám. Můžete si zakoupit pár zlaťáků, jenž vám usnadní práci, za peníze, který používají smrtelníci, tedy lidé.

A s těmito penízky se dají dělat velmi ‚roztomilé‘ věci. Nákup surovin, rychlejší produkce dřeva a další a další. Vaše peníze jsou zde proto, abyste měli práci v Travianu jednodušší. Uch.. a každý si říká, že takové věci se přece České republiky netýkají. Ví však někdo z takovýchto lidí, že ještě nedávno byl Travian nejhranější právě u nás v České republice? Nemusíme snad ovládat tu nejvyšší matematiku abychom zjistili, že legračně vypadající kreslené postavičky vytvářejí kdesi velmi kvalitní finanční zázemí.

Vyvstal zde další na první pohled hloupý nápad profitující ve třiceti zemích celého světa. Dětinské vyvražďování soupeřovy populace možná způsobuje na tváři úsměv, ale společnost se statutem ‚za vodou‘ již způsobuje udivení a kladení otázek ve stylu: ‚Jak je to možné?‘

Všechny odpovědi leží na této zemi a stačí pouze dávat dostatečně velký průchod svým myšlenkám a naučit se ty peníze ze země sbírat. I takto by se dal charakterizovat pojem ‚internetový marketing‘. Tak tedy vítejte!

3 KOMENTÁŘE

  1. No nic moc článek… skoro nic jsem se nedozvěděl :-/ … Ale hru jsem taky půl roku pařil a dokonce posílal sms 🙂 takže obraty firma bude mít asi slušné…

  2. Pro všechny příznivce životních změn – akce jednotlivých Cashflow klubů
    – nejen v Praze najdete na :http://www.CashflowKlub.cz
    Tato stolní hra pomůže zjistit,zda máte skutečný zájem změnit svůj život a řadě lidí se to už díky ní podařilo realizovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here