Atlantis The Palm: Tak se plní lidské sny

0
1201

Sol Kerzner, sběratel mnoha ocenění nejlepšího hoteliéra světa, ve svých 73 letech upřel svůj pohled na město budoucnosti, Dubaj. A po nepřeberném množství zbudovaných hotelů na všech kontinentech se rozhodl postavit ten nejfantasknější z nich všech – Atlantis The Palm. Jak již název říká, hotel je v těchto měsících budován na nově vzniklé pevnině megaprojektu Palma. Ta nejen že je vidět z vesmíru, ale na oficiálních místech je již považována za osmý div světa. A právě Atlantis bude korunkou samotné Palmy, umístěný na samotném vrcholu vzdáleném od pobřeží Dubaje 5 km.

Atlantis The Palm se staví podél 1,4 kilometru dlouhé pláže a celý jeho vzhled, exteriérů i interiérů, je provázán s nesmrtelnou legendou o bájné Atlantidě. Ta podle Platóna ležela za Gibraltarským průlivem a byla po tisíce let nejrozvinutější civilizací planety. Údajně ji ale 9600 let před Kristem zničilo mohutné zemětřesení. Sol Kerzner již postavil jeden hotel Atlantis na Havajských ostrovech, ale až nyní nabyl odvahy do projektu nové Atlantidy investovat více než hotových 30 miliard, převedeno na koruny. Taková částka na výstavbu hotelu nemá obdoby. Stačila by na zakoupení více než 1000 Buggati Veyron, ale jak bylo s touto sumou naloženo v případě Kerznera?

Z tak obrovského množství peněz bylo možno postavit hotel uprostřed 17 hektarového vodního parku. V nádržích a bazénech je napuštěno více než 680 000 hektolitrů obojí sladké i slané vody, které jsou v případě nádrží domovem pro více než 65 000 různých živočišných druhů ryb. Atlantis tak má svůj vlastní ekosystém s delfíny, žraloky, rejnoky, kraby, želvami, mečouny, vlastně s tolika rybami, že se tam pravděpodobně i někde hledá Nemo. Hotel samotný může poskytnout luxusní ubytování v 1539 apartmánech rozložených téměř souměrně v obou stometrových věžích, jež jsou tělem hotelu.

Atlantis akvaparku dominuje třicet metrů vysoký zigurat, který láká návštěvníky na neobvyklou atrakci. Zdoláte vrchol této pradávné stavby a na čelní straně čeká vysoká vodní skluzavka, která vás po strmé jízdě vpustí do skleněného tunelu vedeného po dně nádrže plné žraloků a vy tak desítky metrů kloužete obklopeni podmanivou krásou a vzrušením z koňských dávek adrenalinu, abyste se na konci ocitli v překrásném bazénu s intenzivním nutkáním si tuhle jízdu pořádně zopakovat.

V hotelu je umístěno 16 vytříbených restaurací a některé z nich jsou stejně jako nejexkluzivnější z apartmánů postaveny u stěn vodních nádží. Můžete tak romantickou večeři při svíčkách trávit u čiré akrylátové stěny jakoby na dně oceánu. To není jako sedět u akvária. Je to zážitek hodný samotného Poseidona, patrona Atlantidy. Sledovat drobný život na pestrobarevných korálech a současně mohutné manty jak se vznáší v nekonečném prostoru.

Atlantis The Palm bude nabitý nejrůznějšími vodními atrakcemi, z nichž většina ještě nikdy nespatřila světlo světa. A je bezpochyb, že se stane továrnou na vzpomínky všem hotelovým hostům. Zárukou dechberoucí podívané a dovolené je fakt, že se hotel staví v Dubaji a tam už někoho jen tak něco nepřekvapí.

Tip: Podívejte se v naší video galerii na video Palm TV – Epizode 2, jak se staví megaresort Atlantis The Palm.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here