6 pravidel úspěchu podle Arnolda Schwarzeneggera

0
9955

Po dlouhé době se opět podíváme na pár pravidel, kterými se řídil sám Arnold Schwarzenegger. Jak je možné, že syn policisty z malého rakouského městečka dosáhl úspěchu v tolika různých oborech – ve sportu, v obchodu, ve filmuv politice? Dnes nám Arnold prozradí pár definic pravidel pro úspěch, které ukazují způsob jeho uvažování.

Arnold Schwarzenegger

 

“Musíš myslet pozitivně a sám sebe naprogramovat na to, že zvítězíš.” – Arnold Schwarzenegger

1. pravidlo – Věř v sebe samotného

Nemějte o sobě pochybnosti, nenechejte se ovlivnit a rozhodit ostatními. Pokud do toho dáte vše, tak máte šanci, to dokázat. Neshazujte sami sebe před sebou a neříkejte, že něco nedokážete.

“Nikdy nepřemýšlejte slovy: ‘Bylo by hezké, kdybych toho cíle dosáhl…’ Tudy cesta k cíli nevede! Musíte se doslova zamilovat do toho procesu, abyste dokázali zdolat všechny překážky.” – Arnold Schwarzenegger

2. pravidlo – Nehleďte na pravidla

Nejedná se o porušení zákonů, ale pravidel, která vytvořila společnost. Nemáte vystudovanou vysokou školu? To neznamená, že musíte skončit se špatně placenou prací. Nikdo z rodiny nikdy nepodnikal? To neznamená, že Vy nemůžete!

 

“Ve svých snech musíte svou budoucnost vidět tak jasně, jako by byla skutečností. Pak je dosáhnutí cíle jenom otázkou času.” – Arnold Schwarzenegger

3. pravidlo – Ignorujte pochybovače

Vždy, když budete zkoušet něco nového, něco co nikdo kolem Vás ještě nezkusil, najde se spousta lidí, co o Vás budou pochybovat. Dokola Vám budou tvrdit, že je to nemožné, ač to sami nikdy nezkusili. Ignorujte je a makejte dál!

“Vím, jak se člověk stane hvězdou, a vím, že jí budu. Možná nemám pro herectví talent, ale bude ze mě superstar.” – Arnold Schwarzenegger

4. pravidlo – Nebojte se selhat

Ve většině případů pokud zkoušíte něco nového, něco, co jste ještě nedělali tak přijde selhání. Mnohokrát něco pokazíte nebo to nevyjde. Důležité je se však nebát zvednout a pokračovat.

“Nenávidím představu průměrného nebo normálního života. Smysl života není jen prostě existovat a přežívat. Ale pohybovat se dopředu, stoupat, něco dokázat, získat.”  – Arnold Schwarzenegger

5. pravidlo – Dejte do toho všechno

Bojujte do posledních sil. Pokud do toho dáte opravdu vše, co ve Vás je, tak to prostě musí vyjít. A i když to nevyjde úplně podle očekávání, nemusíte litovat nebo mít výčitky. Udělali jste proto vše, co se dalo.

“Život je pro mě být neustále hladový. Význam života není pouze existovat, přežít, ale jít kupředu, stoupat nahoru, dosáhnout úspěchů, zvítězit.” – Arnold Schwarzenegger

6.pravidlo – Dávejte nazpět

Vraťte něco své komunitě, státu nebo blízkým. Vyrostli jste v posilovně, kde Vám radili zkušenější? Teď máte šanci to vrátit, nabídněte svou pomoc začátečníkům nebo se zapojte do prací na posilovně.

Při sledování Schwarzeneggerovy kariéry si můžeme celkem jasně říci, že se stal a stále je úspěšným člověkem. Také si můžeme vyvodit důležitost stanovení jasného a velkého cíle. Takže jaký cíl máte vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here