Armani: Král přehlídkových mol

0
1439

Módní návrhář Giorgio Armani se narodil 11.7.1934 ve městě Piacenza, asi 50 km jižně od Milána. Po dobu dvou let studoval zdravotní školu, učil se fotografii a v roce 1957 absolvoval základní vojenský výcvik, po té pracoval jako aranžér v prestižním obchodě a konečně, v letech 1961 až 1970, nastoupil jako designér pro značku Nino Cerruti. Na vlastní nohy se postavil v roce 1970 a s podporou blízké přítele, Sergio Galeotti, vytvořil v roce 1974 vlastní kolekci pánského oblečení. Postupně přizpůsobil design ženám a o rok později společně s Galeottim vytvořili kolekci dámského oblečení. Sergio ale v roce 1985 zemřel a Giorgio se tedy spojil se svojí sestrou Rosannou Armani, která se stala P.R. Armani Group.

Armaniho návrhy dámských oděvů čerpají inspiraci v oblečení mužů, jehož látky důmyslně kombinuje v nestrukturovaných dámských sakách i šatech. S tímto přístupem vytvořil Armani nový standart v chápání elegance, perfektně padnoucí, precizně zhotovené střihy.

Roční obrat Armani Group je 1,5 mld dolarů. Hlavním odbytovým trhem jsou USA s více naž 12000 prodejními místy. Samotný Giorgio je majitelem čtyř domů ve městech St. Tropez, Broni, Forte dei Marmi a Pantelleria.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here