Warren Buffett: Věštec v podnikání

0
1758

Talent na něco máme všichni. Když ho objevíme, záleží jen na nás, jestli ho sami rozvineme světu na odiv, nebo počkáme, až nás někdy někdo objeví. Warren Buffett si vybral první možnost. Díky tomu patří mezi nejbohatší lidi světa.

ideas

Podnikatelské geny mu kolovaly v žilách už od narození, jakožto synovi burzovního makléře. První obchodní vlohy projevil, když jako šestiletý nakoupil krabici s Coca Colou za 25 centů a následně těchto 6 plechovek prodával po okolí, jednu za 5 centů, tedy se ziskem 20 %.

V 11 letech koupil své první akcie. Sice na nich prodělal, ale získal cennou zkušenost. Pochopil, že hodnota akcie nemusí reflektovat pravou cenu společnosti.

Vydělané peníze dále investoval do úrodné půdy či herních automatů, přičemž Buffettovi bylo pouhých 13 let, když podával své první daňové přiznání.

„Jestliže vás netěší to, co děláte, tak s tím přestaňte.“ Warren Buffett

Velkým vzorem pro něj byl Benjamin Graham, autor bestselleru Inteligentní investor. Jeho knihy Warren studoval každý večer a hlavní myšlenkou se řídí dodnes: „Rozumný investor by měl ignorovat trendy, které vládnou na Wall Street, a raději se pídit po akciích, které se obchodují hluboko pod jejich skutečnou hodnotou.“

Když Buffetta nepřijali na Harvard, zklamaně se přihlásil do Columbia Business School v New Yorku. Tam ovšem předmět vyučoval sám Benjamin Graham, kterého mladík hned zaujal, a tak mu nabídl práci asistenta. Naučil ho oceňovat majetek a hledat podhodnocené firmy s potenciálem k růstu.

Zlom pro Buffetta nastal, když investoval do textilní firmy Berkshire Hathaway, nad kterou následně převzal kontrolu a přebudoval jí k obrazu svému. Společnost, která začínala na 8 dolarech za akcii, se vyšplhala na 150 000 dolarů. Z ní také získal své největší jmění, nyní již přesahující 60 miliard dolarů.

„Je to zkrátka věštec, je přesný při svých investičních a obchodních aktivitách. Dokáže předpovídat směr trhu a nové trendy. Neuvěřitelné.“ O Warrenu Buffettovi

Nalezněte svůj talent stejně jako Warren Buffett, rozvíjejte ho a pracujte na sobě. Můžete to být právě vy, kteří se za krátký čas dostanete na pozici nejbohatších lidí světa. Všechno je možné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here