Patek Philippe: Umění horlogerie

0
1554

V klasické kolekci se Patek Philippe může chlubit opravdovým uměním. Její podtitul Essence of Classicism není prázdnými slovy, ale odhaluje duši celé řady. Podařilo se mu přesně to, co si vytyčil a jak píše ve své knize:

“Od prvního náčrtku perem až po hotové hodinky je vždy záměrem najít tu perfektní rovnováhu mezi klasicismem a moderností. Pouze ty hodinky, o kterých se domníváme, že jsou toho hodné, smí nést signaturu Patek Philippe.”

Milovníky hodinek jistě potěší pár výjimečností této řady, jako jsou ultra tenká pouzdra v řadě Calatrava, proplétané cvočkové vzory vytvářené ručně s pomocí starobylých přístrojů nebo manžetové knoflíčky a přívěsek na klíče jako doplňky k hodinkám Golden Elipse.

Jméno Patek Philippe vždy bylo synonymem pro pozoruhodnou kreativitu, technologický um a převahu ve zručnosti hodinářských mistrů. Díky těmto přednostem je řada Complicated Watches jednou z těch, které vám vezmou dech a nezbývá nic jiného, než se podivovat nad neuvěřitelným uměním tvůrců této kolekce. Dokladem toho je strojek, vytvořený v roce 1989 na počest 150. výročí založení společnosti. Zahrnuje nepředstavitelných 33 komplikací, v čele s takovými jako je světský kalendář pracující bez nutností korekce do 28. Století. Ať už si vyberete hodinky s komplikacemi jako je roční kalendář, druhá časová zóna, zobrazení fáze měsíce či světový čas, můžete se naprosto spolehnout na jejich přesnost a věnovat se tomu, co je pro vás důležité.

Samozřejmě nezapomeneme ani na dámy, pro ty je vytvořená speciální The Twenty-4 Collection. Historie této kolekce sahá až do roku 1868, kdy byly vyrobeny první dámské hodinky nesoucí signaturu Patek Phillipe. Vaše pocity jako překvapení z objevování a úžas nad nádherou je přesně to, co cítíte při listování stránkami katalogu věnovaným dámám.

Na každých hodinkách z této řady najdete přinejmenším desítku, někdy i stovky diamantů Top Wesselton, které jsou vybírány těmi nejpřísnějšími kritérii na barvu, čistotu a brus. Výjimečnost této kolekce můžeme pozorovat i v náročnosti sestavování. Obtížnost zasazení 725 titěrných kamínků s naprostou přesností si lze představit jen stěží. Nemluvě o tom, že zapojit všechny součástky v tak malém prostoru pro strojek, který tyto decentní hodinky mají, je opravdovým uměním.

Něžné ženské zápěstí zdobené doslova šperky z této kolekce nezanikne při žádné příležitosti, ať už se jedná o obchodní schůzku, či galavečer.

Pro ty, kteří míří na nejvyšší příčky, má Patek Philippe přichystanou nejednu lahůdku. Hlavní z nich se jmenuje Sky Moon Tourbillon. Doporučuji se před přečtením charakteristik komplikace, kterou hodlám popsat, pořádně posadit a napít se nejlépe něčeho silnějšího. Jedná se o souhru tří safírových sklíček, kde každé rotuje jinou rychlostí. První z nich, indikující rovníkovou pozici Siria vzhledem k hvězdám, se otočí kolem své osy přesně za 23 hodin 56 minut a 4,09892 sekundy. Druhé, vyjadřující rovníkovou pozici Měsíce a jeho úhlový pohyb, má rychlost otáčení 24 hodin 50 minut a 28,328 sekund. Třetí, značící lunární fáze, s dobou otočení 29 dnů 12 hodin 44 minut a 2,82 sekund. Ve výsledku dává posun těchto tří sklíček prostor přes 25 triliónů kombinací, které mohou vzniknout jejich vzájemnými natočeními a Sky Moon Tourbillon se oficiálně stává nositelem nejpřesnější astronomické komplikace na světě.

Cena za model v 18karátovém zlatě je 17 100 000 Kč, za model v platině ze svého účtu převedete 17 820 000 Kč. Díky nesmírné náročnosti na sestavení hodinek byly vyrobeny právě jen tyto dva kusy, díky nimž se vaše zápěstí může chlubit doslova světovou raritou.

Věřím, že vás svět vysokého hodinářství v podání Patek Phillipe okouzlil a uchvátil, a tak se můžete těšit na další lahůdky z dílen firem neméně zvučných jmen jako například Breguet či Vacheron Konstantin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here