AdSense pro obsah v ČR: Světový výdělek pro všechny!

0
1543

O co se vlastně jedná?
AdSense je reklamní inzertní systém s placenou reklamou. Pokud jste tedy majiteli blogu či internetových stránek jásejte, můžete si na ně vložit textové reklamní odkazy a vydělávat nemalé peníze. Tento systém je naprosto dominantní na západním trhu s internetovou reklamou a určitě má nemalý podíl na tom, že zakladatele Google, Lawrence Page a Sergey Brin, jsou v třicítce nejbohatších lidí světa. Vám se může podařit generovat pasivní příjem z reklamy pouhým nasazením reklamních kódů na vaše stránky.
Průměrně se daří vydělávat $5 za efektivní CPM (reálná cena za 1 000 zobrazení). Pokud máte aspoň trochu zajímavý obsah stránek, neměli by jste klesnout pod $1 za eCPM. Podobné výsledky zatím vykazuje i český AdSense. 
Odkud se reklama získává?
Pro plnění placené reklamy slouží, už zaběhnutá služba, Google AdWords, která je přímo propojena se službami AdSense. Jelikož je AdWords používána inzerenty už několik měsíců či let, tak je naplněna cílenou a placenou reklamou, kterou můžete zobrazovat na svých stránkách či blogu.
Jaké jsou možnosti výdělku?
Už dříve byla spuštěna podpora doporučení či AdSense pro vyhledávání, ale teprve teď se k tomu přidala možnost zobrazovat reklamu přímo v textech vašich stránek a na reklamních pozicích dříve výhradně využívaných pro bannerovou reklamu. Budu se teď věnovat jen této možnosti. Jinak více se dozvíte přímo v rozsáhlé české nápovědě Google AdSense.
 Je to skvělá možnost výdělku i pro malé blogy, které z těchto peněz zaplatí náklady na autorské psaní. Nejeden blogger používa AdSense jako hlavní zdroj příjmů. Na své si doufám příjdou i velké portály, je to zajímavé sousto i pro ně. Proto očekávám, že bude převrat na internetovém reklamním trhu. Ostatně ten bude nejen díky tomuto systému, ale díky vstupu velkých brandových inzerentů do internetové reklamy. Ti budou využívat, prostřednictvím mediálních a reklamních společností, právě AdSense.
Jak začít vydělávat
Skvělý start vám zaručí AdWords s jeho množstvím placené reklamy. Na vás závisí jestli máte blog či webové stránky. Pokud jste šťastným vlastníkem nějakého internetového média začnete registrací do AdSense, vložením reklamních kódů do vašich stránek a optimalizací webu pro nejlepší výnosy.
Budoucnost v Česku
Já věřím, že tento systém se velice rychle rozšíří do rozličných stránek a stane se brzy klíčovým nástrojem propagace všech byznysů od internetových obchodů až po upevnění povědomí o neinternetových firemních značek. Jelikož se můžeme ohlédnout na západ tak máme šanci předvídat růst trhu i u nás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here