Identifikuj své překážky a nemilosrdně je rozdrť!

0
1540

A nyní není potřeba žádného dlouhého povídání a nějakého úvodu do tématu. Upřímně: Kde je problém? Kde to vázne? Co tě svazuje? Že svět je špatný? Narodil ses do zkažené kultury a generace? Na světě není dost peněz? Jsi na úspěch moc mladý? Ba naopak starý? Rodiče tě nevychovávali k úspěchu? Štěstí je špatné? Nemáš dostatečně ambiciózní přátele? Nemáš dostatečné sebevědomí? Nebo jak zní ta tvá vlastnoručně napsaná óda na neúspěch? Stop. Stop, stop, stop, stop, stop!

Může to být pěkná salva, pěkně silné kafe, zvlášť pokud těmito otázkami listuješ hned z rána. Má to však svůj smysl – uvědom si, že hluboká, silně negativní přesvědčení tě drží na současném místě a nedovolí ti jít dál. Je to jako vynakládat energii k běhu, ačkoli máš na noze 5 vězeňských koulí. A ty jsi ve skutečnosti vězněm! Doslova vězníš sám sebe. Není lepší vynaložit energii k oproštění se od těchto okovů, a až následně se rozeběhnout?

“Kdo má čas na ospravedlňování sebe a svého ega, nemá logicky čas na růst a posun vpřed.”

Je to až k neuvěření, že jen jedna oznamovací věta, jedno takovéto – často neopodstatněné – přesvědčení je schopno lidskou bytost paralyzovat a zabránit jí žít plnohodnotný život, který si zaslouží. Uvědom si však jednu věc – všichni tyto překážky v hlavě máme, anebo jsme je zde měli. Bez výjimek. Byli jsme jimi nevědomě naočkováni kulturou, školkou, školou, kamarády, televizí, lidmi kolem nás i sami sebou. Nejsi jediný, kdo těmito symptomy trpí. Vsadím všechny své boty, že na světě nenajdeš člověka, který by nebyl alespoň částečně infikován tímto neduhem.

“Překážky se staví do cesty obyčejným lidem, aby z nich udělaly lidi neobyčejné!” Paul Jeffers

Skvělou zprávou mezi touto mentální špínou však je, že to vše je minulost! Ano. Když si teď hned zvolíš jiný směr, na ten starý můžeš okamžitě zapomenout, vstřebat veškeré jeho poučení a uvrhnout jej v nenávratno. Při startu do našeho života jsme totiž dostali zároveň i vakcínu, kterou je naše schopnost myšlení a rozhodování. Proto přemýšlej a najdi tato svá limitující přesvědčení, zeptej se svých blízkých a přátel, zjisti si zpětnou vazbu na své postoje, kde to jen půjde. Toužíš-li toto období překlenout co nejrychleji, doporučujeme ti najít si dobrého kouče, s jehož pomocí odhalíš své limity v nesrovnatelně kratším čase. To je tvým úkolem na příští týden, jestliže cítíš, že se v životě nikam neposouváš. Nepodceň tato slova!

“Jakmile zboříš i tu poslední překážku ve své hlavě, žádnou další nenajdeš.”

Od dnešního dne jdi kupředu za svým snem tak, jak jsi za ním ještě nikdy nešel! A první krok učiň již dnes, neboť zítra už bude pozdě. Tento krok spočívá v tom, že bez kapky lítosti odvrhneš vše přebytečné do propadliště dějin. Nejdřív to vše ale musíš přesně identifikovat, následně až odhodit. Koho se zeptáš, komu zavoláš, s kým skočíš na kafe je na tobě. Jaké “vězeňské koule” máš přikurtované ke kotníkům a nyní je jednu po druhé odhodíš? Motivací ti budou slova dost možná jediné poezie, která v té hlavě ze základní školy přece jen zůstala: “Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl úspěchu čas.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here