6 otázek, které je dobré zodpovědět

0
2801

Když pročítáte knihu a jste pobídnuti, abyste se na chvíli zastavili a odpověděli na otázky, které vám autor připravil… Jste typ, co okamžitě vezme tužku a papír a jednu po druhé zaznamenává odpovědi? Nebo je přeskočíte, se slovy: „Někdy příště,“ ale už se k tomu nikdy nevrátíte? Říká se, že ke všemu člověk musí dospět sám, já byla totiž ten druhý případ. A co Vy? Pro představu vám přinášíme souhrn 6 otázek, na které je dobré najít si čas, popřemýšlet o nich a hlavně je zodpovědět.

1) Na jakých prioritách a hodnotách spočívá váš život?
Představte si, že byste se ocitli v úplně cizí zemi a tam se ukázalo, že všechno, co vás kdy učili je špatné, čemu budete i přesto všechno věřit?dvaspolu

2) Jaká by byla vaše poslední slova k rodině, blízkým a přátelům?
Zahrnuli byste je slovy lásky jako mám tě rád, miluji tě, vážím si tě, kterými někdy až moc šetříte? Nebo byste jim chtěli říct pravdu, co vás dlouho tíží?

3) Jak moc bude záležet na tom, co děláte dnes za pár let?
Věnujete se věcem, na kterých vám bude za pár let záležet? Nebo je to naopak?rust

4) Existuje něco, co jste neudělali a litujete toho?
Někdo může litovat toho, že se nepodíval k moři, jiný, že neřekl svým blízkým jak moc je má rád.

5) Napište seznam 100 věcí, které byste rádi ještě stihli udělat ve svém životě.
Nezapomeňte na všechny oblasti vašeho života. Kategorie jako osobní, pracovní, finanční, cestovatelské a zájmy. Takový seznam vám ukáže, co vás opravdu zajímá.

dovolena

6) Co byste dělali, kdybyste věděli, že nemůžete dopadnout špatně?
Hráli byste si na hranici svých možností nebo byli zdrženliví?

Dokázat odpovědět na tyto otázky vyžaduje čas. Zjistit, v co opravdu věříte a čeho si ceníte, možná vyžaduje víc, než pouze přemýšlet. Ty otázky vás dokáží navést na cestu, po které máte jít. Odhalí vaše hodnoty a přesvědčení. Přemýšlet totiž o svých snech, hodnotách a přesvědčení, vyžaduje úsilí. Avšak je to jedna z hodnotnějších činností v životě.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here