Rowan Atkinson – člověk, který rozesmál svět

0
2345

Rowan Atkinson, známější pod jménem Mr. Bean, se narodil jako nejmladší dítě farmářské rodině roku 1956 v Anglii. Psychologickou tezi, že nejmladší děti mají nejblíž k humoru a že rádi dělají šprýmy a předvádějí se, malý Rowan jednoznačně potvrzoval. Již jako malé dítě se velmi projevoval jeho talent rozesmívat lidi. Co je však překvapivé, Rowan se nechtěl stát komikem. A kdyby možná nepotkal jisté lidi, kteří mu pomohli zvolit správný životní směr, tak bychom dnes možná slovo “bean” chápali jako obyčejnou “fazoli”. Kdo ví…

Jisté však je, že i přes spoustu úspěchů, kterých Rowan dosáhl, neměl cestu navrchol úplně snadnou a přímou. Vystudoval univerzitu na Oxfordu, a jak již bylo řečeno, nepomýšlel na kariéru herce. Naštěstí však pro celý filmový svět, začal psát krátké scénaře, převážně komediálního charakteru. Netrvalo dlouho a prosadil se i jako herec. Jeden seriál, který sám napsal a ve kterém si také zahrál ho vynesl do popředí.  Osudový seriál se jmenoval “NOT THE NINE O´CLOCK NEWS”. Od této chvíle již Rowana nic nezastavilo! Objevil se ve spoustě dalších snímků (např. Černá zmije, Nikdy neříkej nikdy…) Ovšem role, která ho světově proslavila se teprve rýsovala na obzoru.

Rowan Atkinson byl vždycky mistr grimas. Díky jeho specifickému humoru a talentu byla stvořena nesmrtelná postavička – Mr. Bean! Rowan zde ztvárňuje potrhlého anglického občana, který jde z maléru do maléru. Zároveň si však vždy umí poradit a to leckdy nevybíravým způsobem. Zkrátka jde o fenomén, který si budou pamatovat jistě i příští generace. Jak ale vznikla tato komická postavička? V době studií se Rowan rád předváděl a tak zřejmě z mnoha vtipných situcí vyplynula postava potrhlého, ale taky škodolibého samotáře Beana.

Již slavný Rowan ovšem nehodlal usnout na vavřínech, brzy se tak objevil v dalších slavných komedií. Např. Čtyři Svatby a jeden pohřeb, či Mr. Bean: Největší filmová katastrofa nebo taky potřeštěná komedie Milionový závod. Nelze ani nezmínit povedený snímek Johny English. Rowan se zde v akčně-komediálním snímku představil coby agent na způsob Jamese Bonda. Rowan  však netočí jenom komedie, díky filmům jako Universální uklizečka, Láska nebeská dokázal, že se umí výborně zhostit i vážnějších rolí. Zatím posledním počinem byl film Prázdniny pana Beana. Rowan Atkinson se nechal slyšet, že tento film je jeho poslední s panem Beanem. Jistě tím nepotěšil své fanoušky, kteří svého Beana s medvídkem prostě milují.

Rowan se taky o své nejslavnější postavě Beana vyjádřil velmi kontroverzně. Řekl, že postavu Beana miluje, ale zároveň nenávidí. Možná proto, že ho zřejmě navždy zaškatulkovala do specifického šuplíku. Nicméně Rowan velmi dobře ví, že právě této své postavičce přitroublého hrdiny hodně dluží. Právě díky ní si vydělal více než 2,47 miliardy korun! Jak chce žít Rowen dál? Někoho to možná překvapí, ale hodlá si přikoupit ještě půdu ve Francii a chce tam pěstovat víno. Inu, jablko nepadne daleko od stromu.

Mimo zájem o farmaření, jsou však také Atkinsonovým velký koníčkem auta a to zejména jeho sbírka vozů značky Aston Martin.  S nadhledem by se dalo říci, že všechno co má kola a motor Rowena prostě fascinuje. Jistě si spousta z nás vybaví jeho zeleného coopera, se kterým se často ve svých komediích ukazoval. Že je mu rychlá jízda auta nade vše potvrdil, když se svým luxuxním vozem přehnal rychlost a ze silniční vozovky doslova “vylétl”. Našemu hrdinovi se naštěsti ale nic nestalo.

Rowan Atkinson je opravdu člověk s pestrými zájmy, který je navíc obdařen velkým hereckým talentem. Nezbývá nám, než smeknout před člověkem, který opravdu rozesmál svět! Doufejme, že tento vynikající herec natočí ještě několik dalších zábavných filmů. Vždyť i pomocí humoru se dá měnit svět k pozitivnímu myšlení, kterého se nám v dnešním vypjatém a stresovém světě jaksi nedostává…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here