Spencer Costanzo: Ne univerzitě, ano bohatství

0
2229

Rodiče pro nás chtějí vždy to nejlepší. Jenže co je  nejlepší pro ně, nemusí být nejlepší pro nás. Kdo z nás to nezažil. Spencer Costanzo to vyřešil šalamounsky, než se donekonečna hádat s rodiči, rozhodl se s nimi uzavřít sázku.

Spencer & Ferrari

“Ale já na vysokou nechci.” Tuto větu opakoval Spencer den co den svým rodičům, avšak na oplátku slýchal stále tatáž slova: „Bez vysoké v životě neuspěješ.“ Jak se říká, rodiče mají vždycky pravdu a snaha vysvětlit jim to, bylo jako házet hrách na stěnu. A když hádky a diskuze na toto téma neustávaly, rozhodl se najít kompromis. Přišel za rodiči s kuriózní sázkou. Pokud do stanovené lhůty, tedy než budou přijímací zkoušky, zbohatne a dokáže, že si v životě poradí bez školy a titulů, nebude muset jít studovat. Pokud ne, půjde studovat. Sice to nejdříve na obličeji rodičů způsobilo jen mírný posměšek, neměli přece jen co ztratit, a tak na sázku kývli a podali si ruku.

“Nikdy se nepřestávejte snažit, vždy zkoušejte více a více, dostatečně dlouho dokud nezvítězíte. Bez střelby nedáte nikdy gól.”

Dnes, někteří v jeho letech nemají ani řidičák, on si už testuje první Ferrari. Ano vyhrál. Šéfuje vlastní firmě Malibu Apps. Celá skupina má celkem osm firem a Spencer už i investuje do nových podnikatelských talentů. A když se podíváte na jeho oficiální stránky, ve zkratce o sobě píše: Jsem Spencer, 19 let. Vytvořil jsem přes 100 aplikací s miliony uživatelů. Nepůjdu na vysokou.

Svůj první projekt zkusil v 10. třídě. Rok na to založil firmu, od té doby uvedl přes 100 aplikací pro iPhone, iPad a další. Pro své nápady bral jednoduchou inspiraci, podíval se, co ostatním lidem schází a co by mohli využít, podle toho pak vytvořil aplikaci. Jak říká:„Když jednou objevíte, co se lidem líbí a co potřebují, v té chvíli máte vyhráno.“ A ano, jen díky jedné aplikaci vydělává miliony korun.

V poslední době už nevyvíjí jen vlastní mobilní aplikace, ale začíná investovat do dalších. Má to dvě výhody, za prvé rád pomáhá lidem k růstu, a za druhé tím buduje svůj pasivní příjem.

„Neexistuje lepší doba na rozjetí vlastního byznysu než teď. Když jste na škole, co můžete ztratit? Až jednou nastoupíte do práce, už nebudete mít čas, sílu ani zdroje. Jakmile máte nápad, začněte. Úspěch vyžaduje jedinou investici: náš čas.“ Spencer Costanzo

A jestli stále váháte nad vysokou školou nebo vlastním podnikáním, má pro vás jednoduché sdělení: „Nenechte se ukolébat věkem. Neplýtvejte svým časem. Peněz je omezené množství a chtějí je všichni. Nepřijdou za vámi samy, musíte jít aktivně pro ně. Já nemám rád slovo „možná“. Zešílel bych z univerzitního studia pro chvíle, které vůbec nemusí nastat. Nemám rád přípravu, snění, teoretizování. Za ‘kým byste mohli být’ si nic nekoupíte. Mám radši akci, tah na bránu, realizaci. Ukažte proto, kdo jste!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here