Above the Clouds: Luxusní bydlení v drsném Coloradu

0
1422

Pokud jste si ještě před přečtením článku prohlédli fotogalerii na levé straně, nepochybně si musíte připadat, jako by jste právě odhalili ráj na Zemi… ačkoli na zemi tak doslova vůbec neleží. Pomineme-li název ‚Nad mraky‘, svědčí o tom i samotná nadmořská výška celého objektu. I když se stále jedná o podhůří Skalistých hor, dům s pozemkem o rozloze 121 400 metrů čtverečních leží ve výšce 2500 metrů nad mořem.

Cenami ověnčený dům v coloradském Evergreenu zastřešuje celkem šest ložnic a osm koupelen a jeho název by se s klidným srdcem mohl zaměnit za synonymum luxusní bydlení. Pouze několik desítek metrů od samotného stavení leží stejně pompézní dvouposchoďový dům pro hosty a velkorozměrná garáž pro čtyři vozy. Celý objekt potom před nezvanými hosty chrání brána, která na jedinou příjezdovou cestu pustí pouze majitelovy známé.

Díky svému vysokému postavení (a zde nenarážím na socio-ekonomický status pyšných majitelů) a celoplošným oknům se z většiny pokojů otevírá dechberoucí výhled do údolí i na přilehlé hornaté výběžky tak, jak je tu zanechala samotná Matka Příroda. Stavba tohoto neobvyklého sídla se datuje přesně do rozhraní mezi dvěma tisíciletími a směle udává trend, kterým se ubírají všechny domy 21. století.

A tím je trend, který kombinuje supermoderní vybavení s přírodními prvky, citlivé začlenění do okolního prostředí a uspokojení klientů, zvyklých na nejvyšší standardy bydlení. Točité schodiště vytesané přímo do skály doplňuje několik vodopádů a soukromý chovný rybník pro milovníky rybaření. Pokoje do detailů propracované perem bytových návrhářů oplývají pohodlím a luxusem… Jen pro představu zmiňuji na míru postavené domácí kino, rozlehlá kuchyň se všemi neodmyslitelnými spotřebiči a vlastní vinný sklípek. I díky nim sídlo nad mraky poměrně nepřekvapivě získalo prestižní ocenění od Home Builder’s Association hned v roce svého dokončení.

Ačkoli samotná poloha domu působí na první pohled značně odlehle od civilizace, budoucí majitelé jistě uvítají informaci o tom, že ho od mezinárodního letiště v Denveru dělí pouhá hodina jízdy autem, přičemž do centra tohoto pulsujícího města se dostanete za pouhých 30 minut.

Realitní kancelář Mountain Realty Group, jejíž prezentaci naleznete na této adrese nabízí tuto nemovitost za 5,6 milionů dolarů (112 milionů korun).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here