Nejdražší adresy světa: Kde bydlí miliardáři

0
2146

Avenue Montaigne, Paříž: 54 000 dolarů/m2

V luxusní ulici romantické Paříže se procházíte pod bohatými korunami stromů a obdivujete velkolepé secesní domy. Teď si představte, že v jednom z těchto domů se každodenně budíte a po pár hodinách zase uléháte ke spánku. Nelitovali jste investovat v přepočtu přibližně 870 000 korun za každý metr čtvereční vašeho nového bytu, a proto se můžete pochlubit exkluzivní adresou nedaleko proslulé tepny celé Paříže Champs-Elysees.

Kensington Palace Gardens, Londýn: 77 000 dolarů/m2

Na londýnské centrum se snáší obvyklý déšť a vy se po ulici Kensington Palace Gardens běžíte schovat do svého domu. Usednete do pohodlného křesla a v denním tisku se mimo jiné dočtete, že podle odhadů světových realitních makléřů se ceny na této prestižní londýnské ulici mohou vyšplhat až na více než milion korun za čtvereční metr. Cena luxusního mnohapokojového sídla potom bez problémů dosahuje závratných cifer. To ale jako majitel jednoho z nich víte samozřejmě nejlépe.

Fifth Avenue, New York: 80 000 dolarů/m2

Newyorská Pátá Avenue je světově známá hlavně svými obchody těch nejlepších světových značek, ale i obytné domy na východní straně této ulice se prodávají za astronomické částky. Každý metr čtvereční může vyjít až na 1,3 milionu korun. Od roku 2005 si všech výhod bydlení na této oblíbené manhattanské adrese užívá i mediální magnát Rupert Murdoch, který do svého bytu neváhal investovat několik milionů dolarů.

Severn Road, Hong Kong: 121 000 dolarů/m2

Ulice na vrcholku ostrova Hong Kong je pojmenovaná po koloniálním správci této oblasti a luxusní domy zde vlastní nejbohatší čínští obchodníci. Metr čtvereční bydlení v nejlepší části Hong Kongu stojí až 2 miliony korun. Za tuto cenu máte zaručený překrásný výhled na vysoké mrakodrapy i místní přístav. Cena nemovitostí v této oblasti markantně narostla zvlášť během několika posledních let, což má na svědomí vzkvétající čínská ekonomika a koncentrace průmyslu a služeb v této oblasti.

Avenue Princess Grace, Monako: 190 000 dolarů/m2

Oficiálně nejdražší ulicí světa je podle Wealth-Bulletin monacká Avenue Princess Grace, které dala jméno hollywoodská hvězda Grace Kelly. Legendární herečka se provdala za monackého prince Rainiera III. a tím získala titul Princezna monacká. Na ulici, jež nese její jméno, můžete potkat i syna těchto slavných rodičů – prince Alberta II. Dalšími sousedy budou nejbohatší Monačané, ale i ruští miliardáři, mezi kterými je tato lokalita s výhledem na Středomoří velice oblíbená. Za metr čtvereční na ulici Avenue Princess Grace zaplatíte až 3 miliony korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here