T. Harv Eker: Učitel světových milionářů

0
2985

Odhalme záhady svého myšlení a odhalíme leckteré záhady svého života. Třeba záhadu číslo jedna, kdy i přes vysoké nasazení, tvrdou práci, vysoké ambice a nadšení stále vidíme pouze dno bankovního účtu. Co děláme špatně? Proč pro nás žádné motivační knihy nefungují? A co nás brzdí?

Na podobné otázky se zaměřil americký motivační spíkr a podnikatel Harv Eker a o tom, že je zřejmě dokázal zodpovědět milionům lidí na světě, svědčí prodej jeho knihy Jak myslí milionáři. T. Harv Eker se narodil do rodiny chudých evropských přistěhovalců, jež sice přišli do Severní Ameriky za perspektivnější budoucností,
nicméně překlenout chudé poměry nedokázali ani v tehdy bohatém Torontu. Na živobytí si tak Harv přivydělával od svých 13 let jako prodavač zmrzliny, roznašeč novin či prodavač opalovacích krémů na pláži. Žil v pěti různých městech a měl několik vedlejších úvazků, aby si mohl dovolit studium na York Univerzity. Po roce si však od studia vzal volno, aby si splnil svůj velký sen stát se milionářem.

Výsledek známe všichni – dnes je multimilionář pořádající přednášky Millionaire Mind Intensive. Řekněme jen, že založil jednu z prvních prodejen fitness v Americe, kterou rychlostí blesku rozšiřoval, až ji po dvou a půl letech výhodně prodal. Bum a z chudého kluka s evropskými kořeny byl rázem milionář. Gratulujeme, sen se splnil…

Do dvou let byl Harv opět na nule – špatné investice a nekontrolované útraty. Tehdy v sobě začínal rozvíjet teorii o duševním stavu v souvislosti s finanční situací. Co je tedy k bohatství potřeba, říkal si.
Vzdělání nebo přirozená inteligence?
Dovednosti, znalosti nebo jejich načasování?
Pracovní pohoda nebo tvrdý dril?
Pracovní návyky, kontakty nebo štěstí?
Práce, podnikání či chytré investice?

Než vám odpovíme, zkuste si sami napsat své odpovědi. Harv Eker totiž říká, že ani jedna z těchto vlastností není přímou zkratkou do milionového nebe. Tím jediným a jistým krokem je mít vnitřní plán! Většina lidí totiž nedostává to, po čem touží jen z toho důvodu, že vlastně neví, co to je. Všichni si přejeme zbohatnout, udržet si peníze i duševní zdraví a všichni ve svém portfoliu chceme mít úspěšné projekty. Ale v jakém sektoru se chceme pohybovat? Kolik peněz potřebujeme k životu a k volnému času? Jaká je částka, ze které začínáme mít strach? A co důležitější: když se nám sen o milionech splní, jak s těmi penězi dále naložíme?

Otázka následuje otázku. Odpověď stíhá odpověď a my začínáme mít docela jasnou představu o svém načasování. Leckdy ve svých názorech poznáváme rodiče, většinou v těch nejvíce omezujících. Jak tedy z bludného kruhu podvědomí pryč? To vám vysvětlí právě zmiňovaná kniha Jak myslí milionáři (Sťaňte se mistrem ve hře financí), která se spíše než na jednotlivé marketingové kroky zaměřuje na pozvednutí plánů, měnění zakořeněných myšlenek i uvědomování si hodnoty peněz.

T. Harv Eker změnil životní perspektivu i otázku peněz statisícům lidem na světě. Jeho semináře doprovází vlna nadšení, pochopení, osvobození se. I jeho kniha dokáže jít pěkně pod povrch, nabudit, nakopnout a vidět své výdaje v trochu jiném světle. Neboť…bohatí lidé nechávají peníze, aby na ně pracovaly. Chudí lidé pracují na své peníze!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here