10 nejzajímavějších architektonických projektů roku 2010, 2. díl

0
1322

5. Rezidence v Litvě

Přezdívá se jí Noemova Archa a symbolizuje místo, kam může rodina utéci od džungle velkoměsta, být naprosto soběstačná a v bezpečí. Rezidence pochází z plánů studia Architectural Bureau G. Natkevicius & Partners  a na její výstavbu byly použity hlavně přírodní materiály. Rezidence je se nachází na klidném místě, obklopena přírodou.

4. Sud v Madridu

O tomto úžasném projektu, který vyprodukuje trojnásobek energie, než spotřebuje, jsme psali v článku Jak se bydlí v sudu. Po představení projektu se se zájemci roztrhl pytel a za nejmenší model zaplatíte 45 tisíc eur.

3. Dům s nekonečným bazénem

Už je nám jasné o čem Španělé za dlouhých letních nocí přemýšlejí. No přece o domech. Španělský architekt Ramón Esteve spojil moderní bydlení s luxusním letním domem. Přírodní materiál byl použit jak uvnitř, tak i vně a celkový přímořský dojem je umocněn metry bílé barvy v kontrastu s průzračně modrou vodou v nekonečném bazénu. Když se náležitě vycachtáte, můžete si rozmyslet, na které z mnoha malých teras necháte sluneční paprsky laskat vaši kůži.

2. Dům s obrovskou knihovnou

Láska ke knihám je chvályhodná. Problém nastává v momentě, když už musíte opravdu vybírat, kterou z nich koupíte, protože je není kam dát. Dům v Brazílii pojme téměř 7500 svazků knih a tím se stal možná největší soukromou knihovnou na světě. Betonové sloupy propojené dřevěnými trámy udrží dvě patra a prosklené částí zdí zajišťují maximální přísun denního světla a zároveň umožňují skvělý výhled.

1. Rybí dům v Singapuru

A máme tu nejzajímavější dům roku 2010. Jeho návrhem se pyšní studio Guz Architects a byť ho pojmenovali Rybí dům, žádnou rybu v něm nenajdete. Zato užasnete nad nádherným bazénem a nad vymoženostmi, které se zde nabízí. Nepotřebuje žádnou energii zvenčí díky fotovoltaickým panelům a vše je automatizováno.  Tvar domu kopíruje mořské vlny a intieriér je navržen tak, aby  byl  ze všech zákoutí domu výhled na bazén. Studio Guz Architects projektuje podobné návrhy domů  s vodou, jako hlavním prvkem interiéru. Jistě jste zaznamenali článek  Jak se bydlí v exotickém Singapuru?

Zaujala vás nějaká zajímavá stavba v minulém roce?

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here