Paul Zane Pilzer: Zdokonalte svět kolem sebe, 2. část

5
1487

V minulé části jste se mohli dočíst o Pilzerově skepsi ohledně toho, že všechny problémy vyřeší vlády jednotlivých států – naopak uvádí konkrétní případy situací, kdy se obyčejní lidé dokázali směle postavit problému, vysledovat jeho řešení a přinést tak užitek lidem kolem sebe. Dnešní díl poodhalí poznatky těchto úspěšných lidí a prozradí některá tajemství úspěšných podnikatelů. Prvním z nich bude efektivní plánování svého času.

Plánujte si svůj čas – 168 hodin týdně!

Již ve svých sedmnácti letech mladý Paul objevil tajemství, které nyní důrazně vštěpuje všem svým studentům, posluchačům a čtenářům jeho knih. Týden má 168 hodin! Když se lidí ptáte, kolik hodin má týden, mnoho jich odpoví, že pouze 40, protože jejich mysl uvažuje v modu pracovního času. A na stejném principu osmihodinových dnů pracuje i většina online kalendářů!

V počátečních týdnech prvního roku na univerzitě byl Pilzer naprosto deprimovaný. Potkával tolik inteligentních studentů! Dokonce potkal i lidi, kteří byli schopni ho porazit v šachách – což ho přivádělo k šílenství, protože na své střední škole v New Yorku byl neporazitelným šampiónem. Myslel si, že mezi těmito lidmi nemá naději na úspěch a tento frustrující pocit zákonitě vedl k prudkému zhoršení jeho studijních výsledků. Paul Pilzer dostal ultimátum – v příštím semestru musel úspěšně absolvovat 8 kurzů, v opačném případě se nad ním vznášela hrozba války ve Vietnamu… Jeho vstup do dalšího semestru byl proto provázen neuvěřitelnou motivací.

Otevřel svůj kalendář a začal si plánovat čas, který hodlal věnovat studiu. A právě v této chvíli si uvědomil, jak dlouhý vlastně týden je a kolik času máme všichni na to, abychom si splnili všechno, co chceme. Výsledkem byla série kurzů absolvovaných s nejlepšími možnými známkami. Nepromarněte všech 168 hodin a rozplánujte si je!

Zbohatněte řešením problémů

Mnoho lidí je nespokojeno se službami, které jim jsou poskytovány. A většina z nich zůstane u bezpředmětné kritiky těchto nedostatků. Paul Pilzer se problémy snaží řešit – a právě na tom zbohatl. Všechny jeho projekty mají jedno společné: Zbohatl při zdokonalování světa kolem sebe a dělání ostatních lidí šťastnějšími.

Nejoblíbenějším příkladem, který Pilzer nikdy nezapomene zmínit, jsou restaurace. Někdy přijdete do restaurace, kde nikdo jiný není a obklopuje vás jen několik desítek prázdných míst. Jindy však v jiné restauraci naleznete všechna místa plně obsazená a dlouhý seznam lidí, kteří čekají na přidělení stolu. Někteří lidé prostě nepůjdou do restaurace už kvůli tomu, že nemají dostatek času, aby čekali půl hodiny na stůl, u něhož se budou moci navečeřet.

Paul Pilzer dává najevo svůj údiv z toho, že si restaurace ještě nevzaly příklad z aerolinek, v jejichž systému vám počítač okamžitě nabídne veškerá aktuální volná místa, a navrhuje například sms systém o počtu dostupných míst v dané restauraci. A takové konstruktivní nápady Pilzer vymýšlí každý den – někdy dokonce žertuje, že napíše knihu s názvem 100 projektů, které jsem chtěl odstartovat, tak s nimi prosím někdo začněte. A s každým vyřešeným problémem bude svět dokonalejší…

5 KOMENTÁŘE

  1. Jako obvykle přidávám velmi pozitivní hlas k tomuto článku. Chci se zeptat kolik jeho knih je přeloženo do češtiny, četl jsem pouze jednu knihu. Díky za skvělý článek

  2. Pěkný den, bohužel jsem se zatím také setkala pouze s jednou knihou přeloženou do češtiny, a sice Bůh si přeje, ať jste bohatí. Snad se v budoucnu dočkáme i dalších překladů tohoto skvělého autora. V opačném případě to může být dobrá motivace ke zdokonalování angličtiny 🙂 Přeji Vám krásný a úspěšný týden, Pavla Hořínková

  3. Děkuji za pěkný článek, hodně to nutí k zamyšlení. Chtěla bych se zeptat odkud berete náměty na své články? Nebo proč se rozhodnete psát zrovna o určitém člověku. A je možné se dozvědět něco o tvůrcích této stránky a těch, kdo se na ní podílí?
    Děkuji

  4. Pěkný den, já osobně náměty většinou čerpám ze zahraničních zdrojů. Když narazím na téma, které by podle mě mohlo být zajímavé pro naše čtenáře, snažím se dát dohromady dostatek informací, z nichž posléze napíšu článek. Píšeme o lidech, kteří ve svých oborech vynikají a mohou se tak stát skvělou inspirací pro lidi navštěvující Dreamlife.cz. Co se týče Vašeho dalšího dotazu, pokud se chcete dozvědět něco konkrétního, kontaktujte mě na můj email. S pozdravem Pavla Hořínková

  5. Dobry Den,
    na dreamlife se zminujete o nejakych zahranicnich clancich ohledne osobnohi rozvoje, mohal byste mi poradit kde bych mohl podle Cas najit nejake dobre clanky?
    Dekuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here