9 možností, jak podpořit jarní detoxikaci těla

1
1489

Jaro je ideálním ročním obdobím pro detoxikaci organismu. Tento proces zahrnuje změny stravování, ale i změny životního stylu a třeba i přemýšlení. Proces detoxikace slouží k vyloučení škodlivin z našeho těla, organismu se dodá nová energie, podpoří se jeho přirozená tendence ke zdraví, zlepší funkci imunitního systému, nervového systému a metabolismu.

detoxikace

Detoxikace je hojně doporučována při řešení alergií a ekzémů. Pročištění jater a ledvin se projeví zlepšením stavu Vaší pleti a mnohdy i zklidněním alergií. Kromě fyzické oblasti se pročištění projeví i na naší psychice. Tím, že se upraví funkce metabolismu a činnost trávící soustavy, dojde i k přirozené redukci hmotnosti. Odlehčenému organismu je také dobré dopřát nějaký pohyb, to Vašemu celkovému zdraví může jen prospět. Pročištěný organismus méně podléhá únavovým stavům, detoxikace dodá energii a sílu pro práci i Váš ostatní život.

Jak na detoxikaci?

  • Na detoxikaci se správně nalaďte. Na detoxikaci se začněte připravovat prvními kroky. Nejdříve zkuste odbourat kofein, ať už obsažený v kávě nebo kolových nápojích. Ze svého jídelníčku vyřaďte červené maso, smažená jídla i sladkosti.
  • Jezte sezónní zeleninu. Pokud jste tak ještě neučinili, pak jaro je skvělou příležitostí na to, do svého jídelníčku zahrnout sezónní zeleninu. Jaro přináší různé čerstvé zelené saláty, ať už jde o hlávkový salát, kadeřávek, polníček nebo špenát. Listová zelenina obsahuje celou řadu prospěšných látek a je považována i za jakýsi elixír mládí.
  • Kopřiva – skvělý pomocník při detoxikaci: mladé kopřivy byly známé jako detoxikační pomocník již našim prababičkám. V rukavicích natrhejte 3 hrsti mladých kopřiv, rozmixujte v půl litru vody a nechte odstát po dobu čtyř hodin. Nápoj můžete ještě přecedit přes plátno nebo sítko a vypijete. Kopřivový nápoj doplní organismu spoustu minerálů a především železo.
  • Očistěte svoje játra: Játra působí v lidském organismu jako filtr, odstraňují různé toxiny, aby se nedostaly zpět do krevního oběhu a rovněž aby nepronikly k buňkám. Některými konkrétními látkami, potravinami a prostředky, kterými je možné tento orgán podpořit jsou: olivový olej extra panenský, ovoce bohaté na vitamín C, játra, ryby, med, z koření pak rozmarýn, česnek, cibule, tymián, dále listová zelenina, pokrmy bohaté na vitamín B12 a většina zeleniny
  • Kartáčování povrchu těla na sucho zrychluje krevní oběh a oběh lymfy v těle, pomáhá zbavovat tělo odumřelých buněk i toxinů. Kůži masírujte kartáčem i v průběhu sprchování. Tahy by měly být rychlé, svižné a vždy ve směru k srdci.
  • Vyrazte do přírody. Pobyt v přírodě je sám o sobě velmi příjemný a očistný. Pohled do zeleně zmírňuje stres a rychlá chůze zvýší srdeční tep, rychlá chůze napomáhá uvolňovat z těla toxiny.
  • Zajděte si na masáž. Kvalitní lymfatická masáž rozproudí lymfu, čímž se odstraní z těla toxiny.
  • Vyzkoušejte infračervenou saunu. Jedná se rovněž o zcela vynikající způsob, jak uvolnit z těla toxiny. Terapie pocením je například v ajurvédském učení hlavní metodou detoxikace. Naše kůže se chová jako druhé ledviny a některé toxiny vylučujeme z těla právě jen přes ni.
  • Detoxikace našeho organismu by měla zahrnovat i naši mysl. Negativní myšlenky zvyšují napětí v těle, což zrovna nepodporuje naše zdraví. Dávejte si pozor i na to, jak o sobě smýšlíte a mluvíte. Naše tělo nikdy nezapomíná. Raději se pozitivně nalaďte a usmívejte se.

Ideálním stavem je, pokud si z celého detoxu odnesete pár zásad do celého roku. Odměnou pak bude dostatek energie a zdraví po celý rok.

© Jana Ducháčková

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here