8 důvodů, proč se učit anglicky v Anglii

1
2013

1. Učte se perspektivní jazyk: angličtinu
Angličtina je třetím nejrozšířenějším jazykem na světě a vůbec nejpoužívanějším jazykem v Evropě. Angličtina také představuje hlavní dorozumívací prostředek na celém světě, proto se díky její znalosti domluvíte i při dovolených. Stejně tak je často vyžadovaná zaměstnavateli a určitě ji budete potřebovat jako častý uživatel internetu.

2. V Anglii budete angličtinou neustále obklopeni
Výhodou studia angličtiny přímo v Anglii je to, že budete jazykem neustále obklopeni. Pokud se například přihlásíte na jazykový pobyt s ESL, budete během dopoledne navštěvovat jazykovou školu a mimo ní budete moci jazyk používat v každodenních situacích. Jazykové kurzy angličtiny tak zrychlí a zefektivní vaše studium. Ať už půjdete do obchodu, do restaurace nebo jen na prohlídku města, s jazykem se budete neustále setkávat a mnohem rychleji si ho tak osvojíte.

3. Výhody britské angličtiny
Pokud se pojedete učit angličtinu přímo do Anglie, zvyknete si na britskou angličtinu. Zatímco v psané podobě se britská angličtina oproti té americké liší jen nepatrně, mluvená angličtina je o dost jiná. A v čem je rozdíl mezi britskou angličtinou a angličtinou v USA a dalších anglofonních zemích? Jedná se především o výslovnost, akcent, určité výrazy, slang a příložitostně se používají i jiná slova k popsání stejné věci nebo se používá trochu jinak gramatika. Pokud vás tedy láká jazykový pobyt v zahraničí, klikněte zde. Navíc na kurzu v jazykové škole v České republice je většinou vyučovaná právě britská angličtina, takže jazykový pobyt v Anglii vám většinou skvěle doplní vaše kurzy doma.

4. Anglie a Londýn jako světová velmoc
Velká Británie je světovou velmocí, značkou kvality a světovým lídrem v politice, ekonomice i vojenské síle. Během pobytu v Anglii si určitě nenecháte ujít návštěvu Londýna, jednoho z nejdůležitějších měst na světě. Jedná se totiž o světové centrum pro módu, politiku, obchod, umění, vzdělání… Londýn je multikulturní metropole a zároveň nejnavštěvovanější město na světě (podle mezinárodních příletů). Díky studiu v Anglii, popřípadě konkrétně v Londýně, sami poznáte, proč si tato destinace vybudovala svou reputaci.

5. Anglická kultura
Anglie má zajímavou kulturu. Možná vám připadá, že je tato země velmi podobná ostatním zemím Evropské Unie, včetně naší republiky, ale rozdíl si uvědomíte až po příjezdu. Určitě vás pěkně popletou auta jezdící na levé straně, budete žasnout na strými vozy taxikářů nebo se vyfotíte v jedné z tradičníchčervených telefonních budek. Spousta turistů také oceňují viktoriánské domy, se kterými je často vkusně zklooubena novodobá architektura. 

6. V Anglii se stále něco děje, přijeďte za zábavou!
Anglie je skvělou destinací, pokud chcete vyrazit za zábavou, obzvlášť pokud vás zajímá hudební scéna. Často se zde totiž odehrávají koncerty světových interpretů a v letní sezóně navíc můžete vyrazit na jeden z vyhlášených festivalů, kde můžete za jeden víkend takových koncertů zažít hned několik. Anglie má skvělou pověst pro svůj noční život jako takový. A pokud zrovna nejste fanouškem divokých koncertů, pak můžete za zábavou vyrazit do jednoho z obrovských zábavních parků, známý je např. Thorpe Park.

7. Zkuste britské produkty
Některé značky a produkty sybmbolizují britskou či anglickou kulturou a často jsou spojovány s dobrou reputací a vysokou kvalitou. Velmi oblíbenými produkty pro spoustu turistů jsou místní piva “ales“, druh svrchně kvašeného piva. Nejznámějším z nich je asi irský Guinness, ale v Anglii budete mít možnost ochutnat lokálně vyráběná piva ale. Každá místní hospoda má totiž jiný výběr. Stejně oblíbená jsou i jablečná vína cidre, kterých zde opět můžete najít nespočet. Dalším oblíeným anglickým produktem je i čokoláda Cadbury’s, která se začala vyrábět roku 1824 v Birminghamu. V kontinentální Evropě ji jen těžko seženete. A co teprve strávit noc nebo si alespoň zajít na šálek čaje do hotelu Savoy, prvního luxuního hotelu v Británii? Na závěr také vyražte na nákupy po anglických obchodech, zdejší móda totiž opravdu stojí za to.

8. Ochutnejte britskou kuchyni
Anglická kuchyně je často charakterizovaná svou jednoduchostí a vysokým používáním přírodních produktů. Mezi nejznámější pokrmy patří tradiční anglická snídaně, která se skládá z vajíček, fazolí, toastů, grilovaných rajčat, smažených hub a párků. Angličané k ní většinou popíjí černý čaj s mlékem, který často servírují i odpoledne a během dne. Mimo to má ale Anglie i další tradiční pokrmy, například nedělní pečeně, slané koláče nebo vyhlášené fish and chips (obalovaná ryba s hranolkami). Británie je také známá pro své sýry, především sýr čedar.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here