5 možností, jak navázat nová přátelství a kontakty

0
6024

Veselí a radost je spojeno s lidmi, kteří vás obklopují. Proč se připravovat o radost a zavírat se doma sám. Jak si ale najít nové přátele, když jste se ocitli v novém městě, bez svých starých dobrých přátel? Je na čase se po nich poohlédnout, protože když je nemáte, budete smutnější a bude ve vašem životě velká mezera. Neseďte doma a nečekejte, že vám cizí lidé zazvoní na zvonek a hned se z vás stanou přátelé. Dnes se inspirujte, jak si najít přátele, když jste se někde ocitli zcela sami.

„Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.“ – Seneca

A právě s přáteli budete prožívat naděje, strach a starosti s radostí. Tady jsou tipy, jak si je najít.

Pátrejte v diáři

Než začnete hledat na nových místech, zapátrejte v adresáři a starých kontaktech, které jste přerušili a už ani nevíte proč a z jakého důvodu. Přestěhovali jste se do místa, kde žijí již dlouho vaši staří přátelé? Zavolejte jim, ozvěte se. Pokud máte strach, že to bude vypadat divně…že se vtíráte. Zamyslete se, udělalo by vám radost, kdyby se někdo ozval vám a chtěl se sejít? Odmítli byste ho jen proto, že jste si před x lety přestali psát a vídat se?

Udržujte kontakty, které máte

Rozvíjejte komunikaci s lidmi, se kterými jste v kontaktu v práci nebo ve škole. Zkrátka si je udržujte a dávejte podněty k dalším setkáním. Vymýšlejte aktivity, které prohloubí vaše začínající přátelství. Můžete se dát to řeči s lidmi, které pravidelně potkáváte při nákupu, na zastávce nebo v na procházce se psem. Seznamování se skrze mazlíčky je docela povedené a nabízí se spousta témat, o kterých se můžete bavit. Můžete se domluvit na společných procházkách.

Sportem ku přátelství

Jestliže pravidelně navštěvujete posilovnu nebo skupinová cvičení, máte velkou příležitost k navazování přátelství právě zde. Jsou to lidé, kteří vyhledávají společnou aktivitu a evidentně se zajímají o podobný styl života a tráví volný čas tak jako vy. Můžete si zde najít přátele a zajít po cvičení na kafe nebo se doprovodit na zastávku. Je veliká šance, že se konverzace na vaše oblíbené téma sport bude rozvíjet dál.

Nevyhýbejte se příležitostem

Pozve-li vás někdo na akci, oslavu či sportovní událost, neříkejte ne. A to i v případě, že jste unaveni, necítíte se zrovna na společnost nebo se vám jednoduše nechce. Dejte šanci seznámení a projevte trochu aktivity. Navíc byste měli ocenit snahu ostatních, že se starají o vaši socializaci. Nad sklenkou vína či s pomocí jednoho přítele se může stát, že se právě na takové události seznámíte s dalšími sympatickými lidmi.

Žijte kulturně

Poohlédněte se po kulturních akcích, kterých je ve městech kupa. Vyhledejte si ty, které vás zajímají a o kterých se následně můžete bavit s ostatními. Nad obdivovaným obrazem, sochou či jiným objektem se dají rozvíjet zajímavé rozhovory. Choďte na přednášky, kurzy a filmové či literární festivaly. Zvlášť, pokud se nacházíte ve větším kulturním městě.

Je spousta možností, jak si najít přátele, ale musíte chtít a mít chvíli trpělivost. Je samozřejmé, že se z vás nestanou přátelé přes den. Dejte vašemu kamarádskému vztahu trochu čas a uvidíte sami, jestli vám bude s novými lidmi dobře a budete s nimi chtít trávit volný čas. Pravé přátelství si musíte zasloužit, jsou to lidé, kteří jsou vám v mnohém podobni.

„Mám přátele! – musím si říct s údivem. A se stejným údivem – čím jsem si je zasloužil?“ – Josef Čapek

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here