5 drsných avšak pravdivých vět, díky kterým otevřete oči!

0
3396

Pravda nezní vždy příjemně, někdy dokáže pěkně zabolet. Prostě někdy naším uším nelahodí. Je drsná, ale co jiného nás doopravdy probere, než čistá a ryzí pravda, bez příkras, bez slitování. Vždyť život je tvrdý a občas se s námi nemazlí. Jak ho vyhrát, když ho budeme přijímat jen pod růžovými brýlemi. Proč se klamat, přestože se dobré a zabarvené věty poslouchají lépe.

Ukážeme vám cestu, vykročit musíte sami

Jak vykročit dál a hnout se z místa? Někdy nám otevře oči až ta jednoduchá pravda. Najděte své pravdy a uchopte život do vlastních rukou, nakládejte s ním podle reality a ovládejte své kroky v poznané realitě. Už nemusíte bloudit neznámem, o kterém vám ostatní mlží.

Setřete rukávem zamlžené okno

Teď je čas si uvědomit vše, co vám pomůže posunout se dál z místa, kde už dlouho postáváte a nevíte, kam dál. Možná tam postáváte, protože myslíte, že je to tak správné. Tak jako tak si po následujících pěti pravdách uvědomíte, co je doopravdy důležité.

  1. Nejsme oběti

Někdy se toho sesype tolik, že si připadáme ublíženě. Ostatním se věci daří, jsou veselí a nic je netrápí. Ale to je možná jen vaše mylná představa. Když nám toho život naloží na bedra tolik, že to nedokážeme unést, připadáme si jako neúspěšní, méněcenní a jako ti, kteří zkrátka zklamali. Jsme oběti. … Nejsme! Ale často si to myslíme. Máme dojem, že bezpráví a smůla se lepí jen na naše paty, nic jsme nezavinili a teď neseme následky. Pak je náročné zachovat si chladnou hlavu a myslet pozitivně.

Nejsme oběti a neměli bychom se porovnávat s tím, jak se zrovna daří ostatním. Štěstí je pro každého individuální, a pokud chcete být šťastní, bojujte za to. Nevzdávejte to hned na začátku tím, že se jednoduše někde zavřete a budete se cítit uraženi a podvedeni.

  1. Nic není hned

Lusknutím prstu nebudete štíhlejší, nebudete chytřejší, zkušenější…chce to proces a tvrdě na sobě makat, abyste dosáhli toho, co chcete. Nic není zadarmo. A zrovna to byste si měli uvědomit, když se pustíte do nového úkolu. Po prvním zklamání mnoho lidí úkol zavrhne se slovy, že to nedokážou, je to příliš složité a nad jejich síly. Často projekt vzdáváme proto, že nejsme trpěliví. Takže se obrňte trpělivostí a vyčkejte na ty první vlaštovky, které vás u procesu a cesty za štěstím udrží a nakopnou vás k dalším krokům.

  1. Jaká je cena toho, co skutečně chceme?

Uvědomujeme si již od začátku, jaké následky a jakou cenu platíme za to, že se pokoušíme o úspěch na bitevním poli? Je před vámi nový úkol a vy se do něho bezhlavě vrhnete, aniž byste si spočítali všechna pro a proti, které s úkolem souvisejí. Pak se divíte, že se úspěch nedostavil, s ním odešlo i sebevědomí a nadšení pro další úkoly. Než se do něčeho pustíme, promysleme si raději všechno, co úkol vyžaduje reálně. Co pro to budeme muset obětovat.

  1. Nic netrvá navěky

Je to drsné, ale je to tak. Všechno štěstí netrvá nekonečně dlouho a možná když si to uvědomíte dřív, tím víc si štěstí budete vážit. Někdy to má i své výhody. I smůla netrvá věčně a ty lepší dny na vás už čekají.

  1. Za svůj život jste zodpovědní pouze vy sami, za své pocity a výsledky

Neustále si stěžujeme na to, za co můžou ostatní, jak jsou neschopní, jak nám kazí práci a jak se na ně nedá spolehnout. My za problémy samozřejmě nemůžeme, jsme neustále v práci, pak makáme doma jako šrouby a co z toho? Šťastní nejsme a úspěšní také ne. Ale proč všechno valíme jen na ostatní? Jestliže se necítíte dobře, můžete si za to pravděpodobně sami! Za svůj život jsme totiž zodpovědní my! A pokud k němu budete přistupovat právě takto, začne to mít skvělé výsledky.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here