Jak žít úspěšnější život?

1
2533

Snad každý z nás chce vést úspěšný život. Mnozí ovšem nevědí, jak takového úspěšného života vlastně dosáhnout. Nedaří se vám a svalujete vinu na ostatní? To rozhodně nelze považovat za správnou cestu.

Co je to koučink

Jednou z možností, jak změnit svůj přístup k životu, je absolvování koučovacího kurzu. Přesná definice koučinku sice neexistuje, lze však říct, že se zaměřuje na nasměrování člověka na odstranění jeho bariér a na plné využití jeho potenciálu.

Díky koučinku se vaše myšlenky změní a díky tomu změníte i své činy. To má za následek lepší a úspěšnější způsob života. Samotný kouč vám nikdy nebude podsouvat své názory. Spíš se bude zaměřovat na kladení cílených otázek, s pomocí jejichž zodpovězení na správné řešení přijdete sami.

Za co je kouč zodpovědný

Při koučování je vždy třeba myslet na to, že vztah mezi koučem a koučovaným je rovnocenný. Kouč by tak nikdy neměl být v pozici toho, který vše ví nejlíp a jen jeho názory jsou ty správné. A přitom není zodpovědný za následující změnu v životě koučovaného. Za tu je totiž zodpovědný pouze koučovaný sám.

Rozhodněte se pro úspěch

Existuje jeden příběh o inspirativní ženě jménem Oprah Winfrey. Ta se v současnosti řadí mezi velmi vlivné a úspěšné ženy. Mnoho lidí tomu však nerozumí, pokud vezmeme v úvahu její nepříliš příznivé dětství. Narodila se ve velmi chudé rodině a prožila si mnoho nepříjemných věcí. Byla ponižována a často vystavena fyzickému i sexuálnímu násilí ze strany vlastních příbuzných.

Ale jednoho dne se zkrátka rozhodla. Rozhodla se, že takový život déle žít nechce a že bude úspěšná. A to se jí povedlo.

Pamatujte na to, že všechny vaše činy mají vliv na vaši budoucnost. Vše, co dnes uděláte, se jednoho dne projeví. Proto je velmi důležité pracovat na svých cílech a vědomě tak utvářet svoji budoucnost. A rovněž přestaňte podléhat obětnímu postoji. Je špatně, pokud příčinu svého vlastního neúspěchu hledáte v někom jiném. Vzpomeňte si, jak svůj život změnila zmíněná žena a zkuste to taky. Je to snadné.

Chcete se o osobním rozvoji dozvědět více? Přihlaste se na kurz Kouč osobního rozvoje pod vedením zkušené koučky Markéty Hamrlové.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here