3 tipy na méně tradiční investice

0
3136

Někteří z předních světových ekonomů varují před další blížící se finanční krizí. Prognózy těchto mužů, kteří do práce nevyrazí bez dokonale padnoucích obleků a manžetových knoflíčků, vedou k tomu, že bychom měli racionálně rozložit své peníze a majetek. Mnozí z nás rádi investují do akcií nebo fondů, s oblibou zkoumají trendy na burze, případně nakupují nemovitosti. Existují však i jiné možnosti! Zajímá vás které? Pak čtěte dále.

Investice do ušlechtilých kovů

Už v pravěku lidé věděli, že zlato je výjimečný a nesmrtelný nositel hodnot, a začali ho využívat k výrobě ozdob v podobě zlatých náušnic a náramků a následně i k ražbě platidel. Z toho jasně vyplývá, že ušlechtilý kov by vám neměl uniknout ze zřetele. Stačí se podívat na vývoj cen zlata a uvidíte, že jeho hodnota nepřestává postupně stoupat. Kromě toho patří ke skladným komoditám, s nimiž lze snadno obchodovat.

Drahý kov nemusíte uchovávat v trezoru jen jako zlaté slitky. Šperky v sobě nesou nejen narůstající cenu, ale vypadají krásně i na pohled. Navíc udělají spoustu parády a potěší i jako dárek. Věřte, že muži kromě akcií rádi investují i do snubních a zásnubních prstýnků. Vedle zlata zkuste zvážit vložení peněz do stříbra nebo platiny.

Investice do drahých kamenů

Při přečtení nadpisu vás zajisté jako první napadnou investiční diamanty. U těch samozřejmě platí, že čím lepší hodnocení na škále 4C, tím kvalitnější investice. Nezapomínejte na to, že kromě tradiční čiré odrůdy existují i barevné fancy kameny. Sázku na jistotu mimo jiné představují růžové a modré diamanty, jež se ve vynikající kvalitě těží primárně v australském dole Argyle a jejichž zásoby rychle docházejí. Nenechte si proto ujít příležitost nějaké koupit.

Možná trochu nezvyklou, přesto zajímavou investici tvoří i drahokamy. Sytě zbarvené větší safíry, rubíny a smaragdy bez kazů a v perfektním brusu dosahují astronomických částek. Pokud je nechcete skrývat v sametových váčcích v bankovním sejfu, nechte si je osadit do decentního klenotu. Ve stříbrných náušnicích nebo náhrdelnících tolik nevyniknou, slušet jim bude hlavně zlato nebo platina.

Investice do šperků

Ano, i v klenotech lze ukládat peníze a sledovat růst jejich hodnoty. Zaměřte se na kvalitně zpracované vintage šperky nebo historické kousky. Modely, jež vznikly v mysli a rukou uznávaných klenotníků jako Tiffany nebo Fabergé, nepřestávají lidstvo fascinovat. Poptávka po nich tedy jen tak nezmizí.

Doufáme, že vám náš článek pomohl rozšířit obzory, co se možností investování týče. Pamatujte, že úspěch investora tkví mimo jiné v tom, že své peníze vkládá do více komodit a nenechá se zlákat lehkým výnosem z jediného zdroje. Diverzifikujte své portfolio a těšte se ze svých úspěchů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here