3 důvody, proč mít více cílů!

1
2351

Pokud své cíle napíšeme na papír, najednou jakoby se měnili v magnety. Přitahují nás. Měli by být závazkem k činu a přikazují podvědomé mysli pracovat. Mnoho lidí a knih doporučuje, abyste si své cíle zapsali,  my k tomu doporučujeme, abyste si napsali svých cílů, co možná nejvíc. Nepište jen jeden nebo dva, ale napište jich spousty, alespoň 107! Proč? O tom už více v článku.Power of Words

Jsou minimálně tři dobré důvody pro napsání co nejvíce cílů. Tady jsou.

1) Různá délka vývoje

Každý v životě potřebujeme různě dlouhou dobu vývoje a stejné je tomu i u našich cílů. Tak například, lidský zárodek potřebuje devět měsíců, slon dva roky a třeba slepičí vajíčko potřebuje jen 20 dní na to, než se z něj vylíhne kuřátko. A cíle jsou na tom úplně stejně. Některých lze dosáhnout rychle, u jiných je třeba vyčkat pár let. Když si cíle zapisujete mějte na paměti, že nemusíte vycházet ze své stávající situace, ale můžete psát cokoli co chcete. Pro přenášení cílů na papír hranice neexistují. Pište, co byste chtěli za měsíc, za rok, za deset let. To, že máme mnoho cílů, nám dovoluje poskytnout čas vesmíru, aby se dostal do souladu s naší perspektivou. Všeho se vám dostane, jen co k tomu “dospějete” a to je dobré mít na paměti.

2) Neupadnete do deprese

Je to celkem paradox a už některé slyším „Cože?Proč bych měl mít depresi, když dosáhnu svého cíle?“ Avšak stává se to. Jakmile máte cíle napsané jen dva tři cíle a dosáhnete jich, zpočátku se vás zmocní euforie a vyplavou endorfiny, že jste to dokázali, ale pokud před vámi neleží další cíl, velmi rychle euforie odezní a vás přepadne krutá deprese. Pokud jste si napsali, že chcete nové skvělé zaměstnání a potom jste jej sehnali, stane se cíl dosaženým a tudíž bezvýznamným, dosáhli jste na něj a najednou před vámi není nic, a když nemáte cíl a není kam směřovat upadáme do deprese. Proto, pokud si napíšete spoustu cílů, velkých a malých, a některých z nich dosáhnete, zbude vám ještě spousta dalších, abyste udrželi podvědomí při práci. Navíc udržíte nadšení z toho, že jste cíle dosáhli a „nakopne“ vás to k dosahování dalších, které vás ještě čekají.

3) Pravidla vesmíru

Říká se, buďte opatrní na to co si přejete, protože když o něčem sníte, tak toho taky dosáhnete, taková jsou pravidla, můžete mít skutečně všechno, co chcete a jste ochotni pro to vynaložit snahu. Pokud si napíšete 107 cílů, ne padesát a ne devadesát, ale rovných 107. Ukazujete tím, sobě, zákonu přitažlivosti, vesmíru, že naprosto přesně víte kam jdete a co chcete a on se už postará o to, aby se vám to splnilo. Tím si vytváříte svůj osud a nic nenecháte náhodě.

U svých cílů buďte nekompromisní. Chtějte a očekávejte víc. Samozřejmostí je notná dávka vizualizace a snění. Hranice zkrátka neexistují a nezapomeňte, že snění velkého či malého snu zabere stejné množství času a energie, ale v případě toho prvního je ten výsledek mnohem lepší a stojí to za to.

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here