Negativní emoce – nejhorší nepřátelé

0
3113

Úhlavními nepřáteli úspěchu a štěstí jsou negativní emoce všeho druhu. Negativní emoce vás drží u země, utahají vás a zbaví veškeré radosti ze života. Od počátku věků způsobily jednotlivcům i společnosti víc škody než všechny morové rány.

scream

Chcete-li být opravdu šťastní a úspěšní, je jedním z vašich nejdůležitějších cílů zbavit se negativních emocí. Naštěstí se dá naučit jak.

Negativní emoce jako strach, sebelítost, závist, žárlivost, pocity méněcennosti a především zloba jsou z velké části způsobeny faktory jako je časté ospravedlňování se, používání výmluv, lpění na názorech druhých či nepřijetí odpovědnosti za svůj život.

Jakmile je identifikujete a odstraníte ze své mysli, negativní emoce zmizí automaticky. Jejich místo pak zaujmou pozitivní emoce jako láska, vyrovnanost, radost a nadšení. Celý život se vám tak změní k lepšímu, často během pouhých pár dnů nebo dokonce i minut.

“Náš osud není ve hvězdách, ale v nás.”
autor neznámý

Lékem na negativní emoce všeho druhu, je přijetí odpovědnosti nejen za danou situaci, ale i celý život. Tím vyzkratujete a zrušíte jakékoli negativní emoce, které vás v tu chvíli pronásledují. Stačí říct “je to na mně”, kdykoli z nějakého důvodu pocítíte zlost nebo rozčílení.

Od nynějška byste si měli zakázat obviňování ostatních z čehokoli. Ať už se to týká minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti. Počínaje s tímto momentem se snažte přestat s výmluvami a ospravedlňováním svého jednání. Pokud uděláte chybu, řekněte “omlouvám se” a dejte se do vyhodnocení situace. S každou výmluvou nebo obviněním někoho jiného se jinak vzdáváte své moci.

“Úspěšní mají svobodu, chudí mají výmluvy.”
R. Kiyosaki

Přijměte zodpovědnost

Jen pokud jste emocionálně i mentálně svobodní, můžete svou energii a nadšení začít směrovat dopředu. Bez uznání úplné záruky za sebe sama není žádný pokrok možný. Jakmile však odpovědnost za svůj život přijmete, nebudou už pro vás existovat žádná omezení pro to, kým jednou můžete být, co můžete dělat a mít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here