11 zvyklostí charismatických lidí aneb buďte oblíbení

0
9664

Každá společnost, párty či okruh lidí má člověka, který je středem pozornosti. Velká většina lidí jej má ráda, každý se s ním baví a je rád v jeho společnosti. Za tím vším stojí obrovské charisma. Jako první mě napadá například George Clooney, který je ve všech filmech opravdový frajer. Jak tohoto výsledku docílit nebo se mu alespoň přiblížit ?4195169947_0577149cbc_z

Existují dva způsoby, jak si vybudovat charisma na vysoké úrovni. Ten první je, že se s daným talentem narodíte. Víte, kdy, co, komu říct, aby byl spokojen a váš verbální i neverbální projev je prostě lidem příjemný a mají vás rádi. Druhý způsob je naučit se ovládat pár základních drobností a používat je každý den. Pojďme si tedy představit zvyklosti, které z vás udělají oblíbeného společníka číslo jedna.

1) Slušnost nade vše

Kouzelná slovíčka “prosím” a “děkuji”. Už do malička nás rodiče učí, že je slušnost poprosit a poděkovat. Charismatičtí lidé se nebojí slušně poprosit a zřejmě se to vyplácí. Kdo by neocenil slušné chování?

2) Smysluplná pochvala

Správně a upřímně pochválit člověka může být někdy opravdu věda. Velkou roli zde hraje již zmiňovaná smysluplnost. Podlízavá pochvala může dotyčného dokonce i urazit.Chceme přece, aby dotyčný pochvalu přijal a byl za ni rád. Chvalme, pokud si chválu opravdu zaslouží.

3) Ocení i malou laskavost druhých

“Jo”, “jasně”, “v pohodě”, takto reagovat když vás někdo pochválí není úplně správné. Mnohem lepší náhradou jsou fráze “rádo se stalo”, “není za co”, už jen tím, že jsou tyto fráze delší, říkáte druhému, že pro něj obětujete chvilku času, což každý, ač nevědomky, ocení. A navíc sympatičtí lidé vždy ocení, když jim někdo děkuje nebo je chválí a rádi toto gesto oplatí.

4) Přebírají odpovědnost na sebe

Charismatický člověk jde neustále kupředu, ať selhal nebo uspěl, vždy se posune dál. Přebírá kontrolu nad věcmi, které by měl mít pod kontrolou a dává druhým pocit většího bezpečí.

5) Naslouchají

Poslouchat a naslouchat jsou dvě naprosto odlišné věci. Sympatičtí lidé vám se zájmem naslouchají a poslechnou si váš příběh nebo prosbu o radu a ihned se aktivně zapojí. Věnují vám pozornost a svůj čas, což je v dnešní době nedocenitelné.

6) Ustoupí a nechají rozhodnout druhé

Nebojí se svěřit práci jiným lidem a nechat je rozhodovat. Charismatický člověk je sebevědomý, umí se správně rozhodovat a postavit se za svůj názor, ale umí také rozpoznat situaci, kdy je lepší nechat rozhodnout druhé. Pocit, že něco kontrolujete a ovládáte vás posiluje a sympatičtí lidé vám tento pocit umí dopřát.

7) Umí být empatičtí

“Umím si představit, jak jsi rozzlobený”, “Na toto musíš být opravdu pyšný”, obě tyto fráze dodají člověku pocit, že za nimi někdo stojí a posiluje jejich emoce. Ukazují druhým, že jim rozumí a lidé jsou za to rádi.

8) Zdravá sebedůvěra

Nenaparují se a nepředhání, kdo je lepší. Umí čelit výzvám a k problémům přistupují s klidem a sebedůvěrou. Neřeší problémy sami, ale zapojí i ostatní, což dodává lidem pocit důležitosti.

9) Pamatují si jména a tituly

Charismatický člověk vás vždy osloví jménem! V případě, že vlastníte titul, tak titulem. Proč? Strávili jste několik let na škole, aby jste jej dostali, tak proč jej nepoužívat? A jistě vás to i potěší. Na vlastní jméno, pak člověk reaguje daleko pozitivněji než na nějaké, hej nebo počkej.

10) Jsou týmovými hráči

Opravdový týmový hráč je s vámi v dobrém i zlém. Zároveň jsou sympatičtí hráči i leadery ve svých týmech, vedou a podporují ostatní při jejich práci. Charismatičtí lidé jsou těmi nejlepšími leadery.

11) Seznamují ostatní

No není potěšující, když vás někdo představí krásné slečně nebo naopak je dámě představen pohledný muž? Jistě se budete cítit dobře a důležitě, stejně tak pokud vám někdo představí vysoce postaveného člověka.

Samozřejmě existuje daleko více věcí, které jsou správné pro dobré společenské postavení, tyto jsou ty nejzákladnější a měly by vám usnadnit život ve společnosti. Staňte se i vy charismatickým a sympatickým člověkem, kterého budou mít lidé rádi. Avšak dejte pozor, s tímto stylem chování byste měli být naprosto kongruentní, jelikož se vám pak velice snadno může stát pravý opak z požadovaného efektu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here