Tajemství života je vědět, co chceme

0
2294

To je další fenomén dneška – nevědět, co chcít a za čím jít. Pokud víme, že si můžeme přát všechno a že se nám všechno může splnit, pak začneme toužit i po věcech, které ve skutečnosti nejsou v souladu s našimi vibracemi. Dnešní doba nám nabízí tolik příležitostí, že si přesně nejsme jisti, za jakou šancí se vydat. Můžeme být, čím chceme. O to víc se topíme v představách, obavách a snech. O to víc jsme zklamaní a zmatení, pokud něco nevyjde. Dávali jsme tomu tolik naděje, tolik energie a práce i na mentální úrovni. Přesto se nezdařilo, cíl zmizel z dohledu…Kde se tedy stala chyba?

Nenechte se mýlit, nejde o žádnou chybu. Přání se nezrealizovalo, neboť se splnit jednoduše nemělo. Často se lopotíme za tím, co pro nás nemá opravdový význam, v domnění, že i v tom můžeme být úspěšní. Někdo až s odchodem na odpočinek začne žít pro své vášně, koníčky a radosti. Po životě plném nudné práce, kde nenašel ani vyjádření, ani motivaci.

Najít sám sebe

Prvním krokem cesty za našimi sny může být už dětství. Naše dětství. Děti, jež neznají ve své fantazii zábrany a hranice se nechávají unášet do různých světů, profesí a představ. Spontánní myšlení nejmenších přitom není vůbec od věci. To, co nás bavilo jako malé, baví nás po většinu života. Ba dokonce je to něco, k čemu máme předpoklady a co směle můžeme nazvat naším posláním. Není to jen dětská hra, je to náhled do vysněné budoucnosti!

Ujasnit si svůj cíl

Když konečně známe obor, jež nás naplňuje a v němž chceme stoupat vzhůru, to nejtěžší máme již za sebou. Nyní už se v něm můžeme jen zdokonalovat, věnovat mu více času a postupně to nahrazovat za jiné, méně atraktivní aktivity.

Žít život snů

Život snů můžeme žít pouze v případě, že si budeme vědomi svého poslání a svých skutečných přání. V životě můžeme jít dvěma směry: tím špatným a věnovat mu veškerý zájem, abychom stejně narazili na zavřené dveře. Nebo tím správným směrem, určeným přímo nám a věnovat mu veškerý zájem, abychom dělali zázraky, přinášeli štěstí i ostatním a otevírali si nové dveře a příležitosti.

Ani to nejlepší vizualizační cvičení neodhalí směr, kterým máte jít. O tom rozhodujete pouze vy. Ale pokud si zvolíte správně, pak i díky mentální práci můžete žít zcela jinak…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here