Elvis Presley: Udělejte z nedostatků přednosti

0
3135

Elvis Presley, král rock & rollu, jehož cesta na vrchol musela být procházka růžovou zahradou. „Kéž by!“ odpověděl by sám Elvis. Když zkoušel zabodovat u prvního významného manažera, odpověděl mu: „Zpívej si při burácejícím motoru. Jsi směšný!“ Proč se ale řídit názory ostatních, když je hlas vašeho srdce silnější?

elvis

Elvis Aaron Presley, narozen 8. 1. 1935 v Tupelu v Mississippi jako dvojče o půl hodinu staršího Jesse Garona, který ovšem ihned po narození zemřel. Vyrůstal v tzv. „white trash“, což je označení pro největší chudinu bílé pleti.

Ve škole byl Elvis velmi tichý a stydlivý, příliš nezapadal do kolektivu. Navíc rád nosil extravagantní oblečení inspirované divokým západem, čímž si častokrát vysloužil posměch i šikanu od ostatních.

Hudba ho očarovala už jako desetiletého, a tak běžné chlapecké aktivity nahradil trénováním na svou kytaru. Přestože dokázal hrát i na piano, nikdy se nenaučil noty, a to díky bezchybnému hudebnímu sluchu, vycvičenému posloucháním bluesových a country nahrávek.

Roku 1954 šel téměř dvacetiletý Elvis nahrát do studia Sun Records dvě písničky pro svou maminku. Tamního šéfa Sama Phillipse ovšem uchvátil Elvisův originální pěvecký projev. Navzdory ostatním si prosadil svou, že Elvis nahraje píseň „That‘s All Right“, která okamžitě uspěla.

Nečekaný ohlas Elvisovi přinesl první pořádaný koncert. Při něm se mu trémou neskutečně zběsile klepaly nohy, avšak tyto charakteristické pohyby vyvolaly u divaček pouze vlnu nadšení.

V listopadu 1955 přestoupil Presley k RCA Victor Records a začal naplno dobývat celou Ameriku. Rok 1956 následně vešel do dějin jako rok Elvise Presleyho.

Steve Binder o něm prohlásil: „Vypadal tak dobře, že zastavíte, abyste si ho prohlédli, ať jste muž, nebo žena. I kdyby nebyl superstar, když nakráčel do pokoje, cítili jste, že se nacházíte v přítomnosti výjimečné osoby.“

Všichni máme nějaké chyby. Elvisovi se před publikem klepaly trémou nohy, za svůj styl oblékání sklízel posměch a jeho hudební projev se zdál většině posluchačů zvláštní. Na začátku to mohl vzdát, skrývat své vady, ale on se rozhodl své nedostatky a chyby přeměnit v největší přednosti. Tím se odlišil od ostatních a stal se neopakovatelnou legendou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here